Z wizytą w Miejskim Domu Kultury w Ligocie

Publikacja: 18.11.2019r.

Panie z Twierdzy Seniora w odwiedzinach w Miejski Dom Kultury Ligota. W ubiegły czwartek panie przy akompaniamencie pianina mogły pośpiewać dobrze znane piosenki, poćwiczyć jogę lub zrobić wianki ?‍??‍♀️?‍♀️✂️???

… a dzieciaki je zdobią!

Publikacja: 16.11.2019r.

W Twierdzy trwają przygotowania do przedświątecznych akcji charytatywnych. 🙂 Pierniczki i inne świąteczne cuda rękodzieła naszych dzieci i seniorek będzie można kupić na kiermaszu świątecznym ⭐3 grudnia w Miejscownik. Tygiel Kulturalny ⭐ oraz na jarmarku świątecznym ⭐13 grudnia na Osiedle Franciszkańskie ⭐, a także w innych punktach w Ligocie-Panenwnikach, o których na pewno będziemy Was informować.? Zarobione w ten sposób cegiełki umocnią nasza Twierdzę, bo w całością zostaną przeznaczone na potrzeby naszych podopiecznych ??

Seniorki wypiekają pierniczki na przedświąteczne kiermasze…

Publikacja: 15.11.2019r.

Przygotowania do kiermaszów ruszyły w Twierdzy pełną parą!??? Panie z Twierdzy Seniora upiekły już cztery ogromne pojemniki świątecznych pyszności, a to dopiero początek!?‍? Pierniczki i inne świąteczne cuda rękodzieła naszych dzieci i seniorek będzie można kupić na kiermaszu świątecznym ⭐3 grudnia w Miejscownik. Tygiel Kulturalny ⭐ oraz na jarmarku świątecznym ⭐13 grudnia na Osiedle Franciszkańskie ⭐, a także w innych punktach w Ligocie-Panewnikach, o których na pewno będziemy Was informować.? Zarobione w ten sposób cegiełki umocnią nasza Twierdzę, bo w całości zostaną przeznaczone na potrzeby naszych podopiecznych ??

Będziemy na „Klimatycznym Wtorku” w Miejscowniku!

Publikacja: 12.11.2019r.

?3 grudnia w Miejscownik. Tygiel Kulturalny? będziemy uczestniczyć w spotkaniu na temat nadkonsumpcji. To temat szczególnie ważny przed świętami, kiedy masowo kupujemy prezenty dla naszych bliskich. Doskonałą alternatywą dla grudniowej nadkonsumpcji będzie minikiermasz świątecznych pierniczków i cudów rękodzieła autorstwa podopiecznych naszej Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza” i pań z Twierdzy Seniora, który odbędzie się w ramach spotkania. 

?Zapraszamy Was do wzięcia udziału w kiermaszu, ponieważ jego dochód w całości będzie przeznaczony na potrzeby naszych podopiecznych.?‍♀️?‍♂️
?Jeżeli nie możecie pojawić się na kiermaszu, a chcecie nas wesprzeć, może macie w Waszych domach niepotrzebne Wam dekoracje świąteczne (świeczki, świeczniki, figurki, bombki, zawieszki na choinkę). Przynieście je do nas, do Twierdzy! Chętnie je odkurzymy, upiększymy i wystawimy na naszym kiermaszu.

?Zbiórkę prowadzimy do końca listopada (od pon. do czw. w godz. 10.00-15.00 i 16.00-20.00)?

Zapraszamy na IV Bal Charytatywny naszej Fundacji oraz Świetlicy

Publikacja: 09.11.2019r.

It’s official❗️?? ???
?IV Bal Charytatywny Fundacji Index do Przyszłości? odbędzie się ✨22 lutego 2020 r.✨! Prosimy o zarezerwowanie w kalendarzu dla nas tej wyjątkowej nocy, ponieważ już teraz serdecznie i z całego serca Was zapraszamy❤️
Zabawa odbędzie się w pięknym i jedynym w swoim rodzaju Dworku pod Lipami na Giszowcu, a tematem przewodnim będą tym razem kolorowe i zwariowane lata 60., 70. ????
Szczegóły w zaproszeniu.

Kino w Bezpiecznej Twierdzy

Publikacja: 05.11.2019r.

Czasami nasza Twierdza zamienia się również w kino:) Podopieczni Bezpiecznej Twierdzy wspólnie obejrzeli „Paddingtona” i niewątpliwie został on ich ulubieńcem. ? W świetlicy jest przytulnie nawet w mokre, chłodne i długie, jesienne wieczory?


Darmowe badania słuchu w naszej Twierdzy

Publikacja: 01.11.2019r.

?W czwartek w naszej Twierdzy Seniora panie miały okazję zbadać sobie słuch i zasięgnąć krótkiej porady dotyczącej aparatów słuchowych.? A to wszystko dzięki wspaniałym i przesympatycznym paniom z katowickiego oddziału firmy Audiofon. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas ???‍?


Złota jesień w Twierdzy

Publikacja: 26.10.2019r.

W naszej Twierdzy jest tak pięknie, jak za oknami.❤️???? Postarały się o to panie z klubu seniora. Cała ściana udekorowana jest kolorowymi liśćmi.??? Kiedy na zewnątrz zabraknie słońca, złota jesień w Twierdzy powinna dodać energii, radości i motywacji nie tylko seniorkom, ale i podopiecznym świetlicy. 🙂

Kręgle z podopiecznymi Bezpiecznej Twierdzy

Publikacja: 23.10.2019r.

W naszej świetlicy dzieci uczą się nie tylko z książek, ale i poprzez dobrą zabawę 🙂

PISZĄ O NAS❗️✍️?

Publikacja: 21.10.2019r.

W sierpniu do Twierdzy Seniora zawitała Pani Monika Wawszczyk, która rozmawiała z Paniami o naszej dzielnicy. Cała rozmowa została opublikowana w magazynie „Twoja LIGOTA”, który ukazuje się raz w roku. Bezpłatny magazyn dedykowany mieszkańcom Ligoty-Panewnik wydawany jest przez dewelopera Osiedle Franciszkańskie, a można go nabyć w lokalnych punktach, takich, jak: ligockie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejski Dom Kultury „Ligota” czy Tężnia Solankowa. Gorąco zachęcamy do lektury i zapoznania się z opiniami oraz wspomnieniami uczestniczek naszego klubu.