Trening kreatywności w Twierdy Seniora.

Publikacja: 04.02.2020r.

„Co by było, gdyby nasze buty ożyły?”, „Jakie mogą być niekonwencjonalne zastosowania szklanki?”, „Jaki jest kot ministra?”. Z takimi pytaniami mierzyły się nasze panie seniorki podczas ostatniego treningu kreatywności (świetnie się przy tym bawiąc?). ??‍♀️??? Ćwiczenia głowy w Twierdzy Seniora podsumowały natomiast indywidualnie tworzone portrety psychologiczne oraz dyskusja na temat tego, jak myśli wpływają na emocje i zachowania?‍♀️?????‍?Uff, intensywnie!

Przygotowujecie się już do naszego karnawałowego Balu Charytatywnego???

Publikacja: 03.02.2020r.

Zachęcamy do śledzenia naszego facebook’a, gdzie będziemy publikować dla Was gadżety i vouchery, które będzie można wylosować w naszej loterii fantowej lub wylicytować podczas aukcji. 😉 Na pierwszy strzał jeszcze ciepła bułeczka, czyli zdobycz z piątkowego koncertu zespołu Wilki w MUZAOlimpia W. Golik zdobyła dla fundacji autografy członków zespołu na dwóch albumach. Wartość: bezcenna!? Fanów Wilków i muzyki rockowej już teraz zachęcamy do rozgrzewania się przed licytacją?

Przekaż nam swój 1%- zobacz co udało nam się osiągnąć w zeszłym roku!

Publikacja: 02.02.2020r.

Przypominamy, że nasza fundacja drugi rok jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że możecie wspierać naszą działalność, przekazując nam 1% Waszego podatku. Obejrzyjcie naszą krótką relację z poprzedniego, 2019 roku i przeczytajcie o naszych planach na ten rok. Zapraszamy Was do wsparcia naszej działalności i przekazania 1% podatku dla fundacji. Chcemy rozwijać nasze Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”, tak, by służyło i pomagało tylu osobom, ilu tylko się da. 

<3 Dziękujemy za Wasze wsparcie 

Nasze dzieci czytają na potęgę! ???A nas rozpiera duma.??

Publikacja: 01.02.2020r.

Systematyczne warsztaty w dziecięcej filii Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, mieszczącej się w Miejski Dom Kultury Ligota, nie tylko przynoszą efekty w domu i w szkole, ale i wiele przyjemności.?

Kolejne darowizny wpłynęły na nasze konto dzięki Waszym zakupom!?

Publikacja: 01.02.2020r.

Dziękujemy za każdy grosz???? Polecajcie swoim bliskim i znajomym odpowiedzialne zakupy, które wspierają naszą działalność, a nic Was nie kosztują – to sklepy i firmy usługowe przekazują darowiznę.

Wczoraj odbyło się już kolejne spotkanie naszego zespołu Kilometrów Dobra.?❤️

Publikacja: 31.01.2020r.

 W tej grupie, a także z pomocą wielu innych osób – pomocników, partnerów, darczyńców, wolontariuszy, od 1 marca do 31 maja będziemy organizować zbiórki, akcje i eventy.??‍????‍♀️ Za zebrane pieniądze stworzymy Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”, które będzie służyć mieszkańcom południowych Katowic. Został już tylko miesiąc do startu!⏳ Jeżeli chcecie dołączyć do tych wspaniałych kobiet, zapraszamy ☺️ Im nas więcej, tym lepiej!?

Już niedługo na mieście zobaczycie takie puszki z Kilometry Dobra?

Publikacja: 27.01.2020r.

Już niedługo na mieście zobaczycie takie puszki z Kilometry Dobra? Właśnie składamy zamówienie.?? Już za miesiąc rozpocznie się trwająca aż do Dnia Dziecka kampania nabijania kilometrów dobra, czyli organizowanych przez nas w Katowicach i okolicach (ale i w całej Polsce, za granicą, a nawet za oceanem przez inne organizacje) licznych zbiórek i eventów potrzebnych do zrealizowania naszego marzenia!
Na co zbieramy? Na stworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”, które byłoby miejscem spotkań i wymiany doświadczeń podopiecznych naszych dwóch placówek: świetlicy dla dzieci i młodzieży „Bezpieczna Twierdza” oraz seniorów i seniorek z „Twierdzy Seniora”, ale nie tylko!
Nasze Centrum będzie również miejscem dla każdego z Was! Do ciekawych spotkań, warsztatów i innych wydarzeń organizowanych dla lokalnej społeczności oraz przez lokalną społeczność.? Szczegóły zdradzimy Wam już wkrótce 😉
Będziecie z nami?? ?Będzie gorąco???

Kto robi zakupy przez internet???️?

Publikacja: 25.01.2020r

A kto słyszał o FaniMani.pl? ?
To serwis założony przez fundację FaniMani, który jako pierwszy w Polsce umożliwia wspieranie organizacji społecznych przy okazji zakupów online. W bazie FaniMani jest już 1072 sklepów internetowych, a to oznacza, że kupując w którymś z nich możesz wspierać jedną z 5448 organizacji.
Jesteśmy w FaniMani.pl! Rejestrując się (to proste i zajmuje 2 sekundy!), wybierasz organizację Fundacja Index do Przyszłości i płacąc za swoje zakupy online np. w Empiku, Zalando, OBI, Lidlu czy zamawiając jedzenie na pyszne.pl, możesz przekazać np. 2% wartości zakupów na naszą działalność <3
Dodatkowo instalując „Przypominajkę” w swojej przeglądarce internetowej, nie musisz podczas zakupów pamiętać o darowiźnie, bo Przypominajka sama podsunie Ci taką opcję. Co o tym myślicie? 😉 Odpowiedzialne kupowanie jest fajne! ?

Ferie, ferie i po feriach?

Publikacja: 25.01.2020r.

Nasze dzieci w drugim tygodniu ferii po raz kolejny przekonały się, że bez smartfona też można się świetnie bawić. A to dzięki doskonaleniu swoich umiejętności w grze w w kręgle oraz jeździe na łyżwach.?⛸️ Jak mówią: „trening czyni mistrza” – i naprawdę widać efekty??✨?

Niecały miesiąc temu podsumowywaliśmy naszą działalność w minionym, 2019 roku.

Publikacja: 23.01.2020r.

 To wtedy odbyła się nasza pierwsza kampania 1%, czyli jeden z przywilejów, jakie otrzymaliśmy wraz z przyznaniem naszej fundacji statusu ?organizacji pożytku publicznego?, na który tak ciężko pracowaliśmy 4 lata! Dziękowaliśmy Wam również za doping i zaufanie, jakimi nas obdarzyliście przez cały ten czas.? W tym roku mija 5 (!!!!!) lat istnienia naszej fundacji i drugi rok szansy na otrzymanie Waszego wsparcia dla naszej działalności. Szansy szczególnej i wyjątkowej, ponieważ przekazanie 1% nic Cię nie kosztuje, a dla naszych dzieci i seniorów to kilka miesięcy życia.
Bez względu na to, ile zarabiasz, możesz pomóc naszym podopiecznym – młodszym i starszym. 😉 Czy to nie wspaniałe? Jeżeli tak, jak nam, przyjemność sprawia Ci uszczęśliwianie innych, wpieranie ich i czynienie dobra, rób to!? Przekaż swój 1% podatku naszej fundacji i zobacz, jak rozwija się Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza” oraz Twierdza Seniora Fundacji Index do Przyszłości.? A jeżeli chcesz zobaczyć to wszystko na żywo, wpadnij do Bezpiecznej Twierdzy na kawę lub herbatę!;) Zawsze będziesz tu mile widziany. Dziękujemy!