Marzenia, talenty i zdolności

„Index do przyszłości” chce pomagać w spełnianiu marzeń, rozwijaniu talentów i zdolności. Nadawać kierunek i jak wiatr żaglówkę – delikatnie napędzać swoich podopiecznych do urzeczywistnienia marzeń, do odkrycia talentów, zdolności i pasji. Każdy z nas ma jakieś marzenia, tak samo jak każdy z nas ma jakieś talenty – czasami tylko jeszcze nieodkryte. Trzeba je tylko odnaleźć i pielęgnować, by z czasem te „małe rzeczy” mogły przekształcić się w sposób na życia czy pracę, fundament morale, życiową pasję.

Możliwości

Nie każdy ma warunki i możliwości, żeby samodzielnie przejść od planów i marzeń do ich realizacji. Czasami nawet najbardziej zdolni potrzebują szansy, tej czasem jednej możliwości, która dobrze wykorzystana zmieni całe ich życie. Czasem potrzebują pomocnej dłoni i kibica w tle. Kiedy mówimy „uda Ci się” to zaczynasz w to wierzyć jeszcze mocniej, a kiedy stale to razem powtarzamy, staje się to rzeczywistością. Nie ma przeszkód nie do pokonania jeśli czegoś się bardzo pragnie. Fundacja chce pokazywać i dawać młodym, zdolnym ludziom możliwości i drogi do osiągnięcia zamierzonego celu. Napędzać chęć do działania, walczenia o swoje marzenia i o swoją przyszłość, pokazywać możliwości, które oferuje nam świat.

Realizacja

To, co powoli wykluje się z marzeń i poznania możliwości oraz nabierze realnych kształtów w planach naszych podopiecznych, Fundacja chce pomagać zrealizować. Podpowiadać, obrazować i pomagać w osiąganiu tego, czego poszukują i pragną młodzi ludzie. Kiedy trzeba wspierać w edukacji, pomagać w integracji, budowaniu poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Pokazywać, że cel jest ważny, ale równie ważna jest droga do jego osiągnięcia, gdyż podążając nią także możemy wiele się nauczyć i wiele doświadczyć. Thomas Edison powiedział, że „naszą największą słabością jest poddawanie się, najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz”. Dlatego chcemy wspólnie uczyć się odwagi w podążaniu za marzeniami, a kiedy się da- spełniać je.