Przekaż nam 1,5% podatku

Wesprzyj fundację

Pierwszy kwartał roku to czas składania deklaracji podatkowych. W tym roku, to czas szczególny, ponieważ wszyscy mamy za sobą trudny rok – obciążony skutkami pandemii COVID-19 oraz wciąż trwającej wojny w Ukrainie. Zajmując się pomaganiem, wiemy jak wiele potrzeb zrodziły oba te problemy.

Jako Fundacja Index do Przyszłości dbamy przede wszystkim o osoby szczególnie dotknięte wykluczeniem – dzieci oraz seniorów. Te dwie grupy wiekowe bardzo często są zależne od wsparcia dorosłych, którzy najlepiej odnajdują się w dzisiejszym świecie i mogą zarabiać. Od 2017 roku prowadzimy świetlicę dla dzieci i młodzieży, a od 2019 roku także klub seniora. Obie placówki znajdują się przy ul. Panewnickiej 13 (w przybudówce do LO nr VII), gdzie stworzyliśmy również Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”, w którym dzieci i seniorzy mogą również wzajemnie się wspierać.

Chcąc pomagać naszym sąsiadom, reagujemy na trudności, które spotykają nas wszystkich. Z tego właśnie powodu podczas pandemii m.in. dostarczaliśmy posiłki do mieszkań samotnych seniorów, a od początku wojny zainicjowaliśmy Społeczne Centrum Pomocy Uchodźcom i wciąż pomagamy osobom z Ukrainy, które zamieszkały w Katowicach. Od 2022 roku przyjmujemy także dzieci z Ukrainy do naszej świetlicy oraz seniorów do klubu seniora.

Jako Fundacja, nie tylko dostrzegamy trudności innych, ale niestety sami również doświadczamy własnych. W tym roku to przede wszystkim stale rosnące koszty lokalu, który dla wielu mieszkańców Ligoty jest drugim domem. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Katowice, organizacji UNICEF i darczyńców, zadbaliśmy o jak najlepsze wsparcie naszych podopiecznych. Niestety wysokość opłat lokalowych (prądu, wody, ogrzewania wywozu śmieci) przekracza nasz budżet. Jeśli możecie wesprzeć Bezpieczną Twierdzę, przekazując naszej Fundacji 1,5% podatku, będziemy Wam bardzo wdzięczni. Każde 1,5% to dla nas cegiełka, która pozwala nam przetrwać i każdego dnia pomagać.

Jeśli ktoś z Państwa szuka pomocy dla dzieci, seniorów – Waszych bliskich lub sąsiadów, zapraszamy do kontaktu.