Poznajcie pierwszych Ambasadorów Bezpiecznej Twierdzy, którzy wspierają „Posiłek dla Seniora”!

18.11.2020r.

Prócz agencji Open-Mind. Media Relations, Copywriting & Creativity💛 z Ligoty, firmy transportującej katering Fit Cars 💛 i piekarni rzemieślniczej Wolny chleb💛 z Panewnik, odezwało się do nas kilka serdecznych osób, które chciałyby indywidualnie nam pomóc i dołożyć cegiełkę do ciepłych obiadów. Każdej i każdemu z Was dziękujemy z całego serca i z pewnością już niedługo uruchomimy dla Was łatwą i szybką opcję regularnych wpłat. Dzięki Wam jest nas co raz więcej, a to dodaje nam skrzydeł. Kto dołącza na pokład naszych Ambasadorów?💝

Piszą o nas i o bardzo ważnym „Posiłku dla Seniora”

12.11.2020r.

Piszą o nas, bo pracujemy nad ważną sprawą! 50 seniorów z Ligoty-Panewnik potrzebuje ciepłego obiadu! Chcemy pomóc naszym sąsiadom, do których udało nam się dotrzeć dzięki naszemu Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”. Miesięczny koszt obiadów dla 1 seniora to 275 zł. Dla 50 – już 13 750 zł, dlatego tylko z Waszą pomocą będziemy mogli uruchomić program „Posiłek dla Seniora”. Poszukujemy firm lub dobrych ludzi, którzy zechciałyby poczęstować 1 seniora, seniorkę obiadami przez 12 miesięcy.

J A K P O M Ó C ❓

  • zacznij wspierać „Posiłek dla Seniora” dla 1 potrzebującego przez 12 miesięcy i/lub
  • podeślij nam kontakt do znanej Ci firmy, która może wesprzeć nasz program i/lub
  • udostępnij nasz post bliskim, znajomym

Niestety mamy mało czasu – deklaracje wsparcia potrzebujemy mieć już do końca listopada! Pięknie dziękujemy za każdą pomoc.

Gratulujemy Zwycięzcom konkursu fotograficznego „Śląskie oczami Dzieci i Młodzieży”!

09.11.2020r.

Życzymy Wam wielu wspaniałych podróży – nie tylko tych po Śląsku – uciechy z nagród, które już do Was ślemy i dużo, dużo zdrowia! Szczególne pozdrowienia przesyłamy również do szkół naszych laureatów, które wzięły udział w naszym projekcie Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży : Technikum TEB Edukacja Tychy i VII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Harcerzy Obrońców Katowic .

PS – Przypominamy, że do końca tygodnia trwa konkurs fotograficzny, w którym może wziąć udział każdy z Was. Szczegóły konkursu „Śląskie w obiektywie”: www.indexdoprzyszlosci.pl/slaskie-strefa-dzieci-i-mlodziezy/

Założyliśmy kanał na YouTube!

06.11.2020r.

Ostatnio dużo smutnych wiadomości, dlatego spieszymy, by Was pocieszyć i dodać optymizmu. Założyliśmy kanał naszej Bezpiecznej Twierdzy na YouTube! I oczywiście serdecznie Was na niego zapraszamy. Na kanale będziemy regularnie publikować dla Was ciekawe materiały, jak warsztaty kreatywne DIY, gimnastykę dla seniorów i wiele, wiele innych niespodzianek zarówno dla najmłodszych podopiecznych, jak i tych ciut starszych. 😉 Jakiś czas temu w naszym klubie seniora nakręciliśmy jedne z zajęć ruchowych dla seniorów, z myślą, że z pewnością jeszcze przyda nam się taki filmik. Wczoraj obchodziliśmy nasz klubowy Dzień Zdrowia, dlatego wszystkich seniorów zapraszamy, by tak jak nasi klubowicze, ćwiczyli w swoich domach. Zachęćcie swoich seniorów do tego i oczywiście subskrybujcie nasz kanał.

To był wyjątkowy wywiad!

03.11.2020r.

Zobacz wywiad tutaj

Dziękujemy dzieciom z grupy Młodzi Gniewni z Biskupic za profesjonalny wywiad z Natalią – koordynatorką projektu Bezpiecznej Twierdzy i wiceprezeską naszej fundacji. Miło powspominać te odwiedziny! Ściskamy Was mocno! Nagranie powstało w 2019 roku, w świecie bez wirusa , w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Droga z Zabrza i DOK Biskupice.

Zobacz wywiad tutaj

Do kogo trafią nagrody w konkursie „Śląskie oczami dzieci i młodzieży”? Pomóż nam zdecydować!

02.11.2020r.

Kochani, prosimy Was o głosy! Już tylko do niedzieli trwa głosowanie na najciekawszą fotografię z wycieczek dla dzieci i młodzieży ze Śląska, realizowanych przez nas dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Pomóżcie nam zdecydować, do kogo trafią nagrody – wystarczy dołączyć do grupy Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży i polubić zdjęcie, które najbardziej Wam się podoba. Dziękujemy za każdego lajka!

Zapraszamy do udziału w konkursie!

19.10.2020 r.

Zapraszamy Was do udziału w konkursach fotograficznych, które organizujemy w ramach projektu „Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży” sfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. W ramach projektu aktywizujemy dzieci i młodzież ze Śląska, pokazując im najciekawsze zakątki naszego regionu (a przy tym wspieramy oczywiście lokalną turystykę w tym trudnym czasie). Po wspólnych wycieczkach, czas na konkursy z nagrodami!

Pierwszy z konkursów dedykowany jest dzieciom i młodzieży, które wspólnie z nami zwiedzały Górny Śląsk i trwa do 25 października.

Drugi z konkursów jest dla każdego! Czyli wszystkich, którzy wykonają ciekawe zdjęcie w atrakcyjnym, wartym odwiedzenia miejscu, znajdującym się na terenie Województwa Śląskiego, i prześlą je na nasz adres e-mail. Konkurs trwa do 15 listopada.

Proste, prawda? Czekamy na Wasze zdjęcia i jesteśmy ciekawi gdzie powędrowaliście ze swoim aparatem.

Więcej informacji o konkursach: www.indexdoprzyszlosci.pl/slaskie-strefa-dzieci-i-mlodziezy/

Obchodzimy Światowy Dzień Chleba, Żywności i Walki z Głodem

W środę obchodziliśmy Dzień Edukacji i Nauczyciela, a czy wiecie, że dzisiaj jest Światowy Dzień Chleba i ustanowiony w 1979 roku przez ONZ Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem?
Tak się składa, że nasi seniorzy odwiedzili w tym tygodniu Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek, czyli można powiedzieć, że wszystkie obchody zaliczone😉 Kto nie był w Muzeum w Radzionkowie, z pewnością powinien je odwiedzić i nie będzie zawiedziony. Mimo że muzeum istnieje dopiero od 2000 roku, wewnątrz znajduje się mnóstwo zabytkowych urządzeń i maszyn domowego użytku; można nawet samodzielnie stworzyć i wypiec plecioną bułeczkę, co naszym seniorom wyszło bezbłędnie. Jak będziecie na miejscu, koniecznie posłuchajcie opowieści samego założyciela muzeum, pana Piotra Mankiewicza, który jak nikt inny zna wszystkie tajniki historii chleba na Śląsku.
Jeżeli na co dzień przeważnie brakuje nam czasu, by o tym pomyśleć, warto również wykorzystać dzisiejszy dzień na zastanowienie się nad naszym stosunkiem do żywności:

  • co jemy,
  • w jaki sposób ta żywność jest wytwarzana/produkowana,
  • czy w pełni wykorzystujemy to, co kupujemy,
  • a jeśli nie, to co zrobić, by lepiej gospodarować jedzeniem i gdzie możemy oddać to, co nam zalega.
    Jako Fundacja, każdego dnia doświadczamy skali głodu i obserwujemy jego skutki. Prowadzimy placówki, gdzie serwujemy posiłki i walczymy z głodem (także w czasie kwarantanny), korzystaliśmy również z programu Pajacyk – Polska Akcja Humanitarna, dlatego temat żywienia i marnowania żywności jest dla nas tak ważny! Nie wyrzucajmy jedzenia!

Pieczemy ciasteczka dla Nauczycieli

15.10.2020r.

Takie pyszne ciasteczka maślane wypiekali wczoraj dla Nauczycieli nasi podopieczni. Dzieci tak dobrze się przy tym bawiły, że ciasteczek starczyło również dla wszystkich w świetlicy. Dzisiaj słoiczki z wypiekami trafiły do pięciu szkół podstawowych w Ligocie-Panewnikach. A Wy pamiętaliście o swoich nauczycielach? 🙂

Wszystkiego najlepszego, Kochani Nauczyciele i Wychowawcy!

14.10.2020r.

Dzisiaj jest szczególny dzień dla każdej i każdego z nas! Dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i naszych wspaniałych Nauczycieli!

Dla naszej Bezpiecznej Twierdzy i Fundacji, to szczególnie wyjątkowy dzień, ponieważ od kilku lat mamy przyjemność pracować z wyjątkowymi Nauczycielami i Wychowawcami! Pamiętajmy o Nauczycielach każdego dnia, bo Oni każdego dnia wczoraj troszczyli się o nas, dziś troszczą się o nasze dzieci, a także jutro i pojutrze będą pełnić swoje powołanie, uczyć i kształtować młodych ludzi, dlatego są tak ważni! Każdy z nas ma w pamięci takiego Nauczyciela, Nauczycielkę, których nie raz wspomina ze wzruszeniem w różnych chwilach swojego życia. Szanujmy Ich, pamiętajmy jak istotną rolę pełnią, a w Dniu Ich Święta, życzmy Im wszystkiego, co najlepszego!🍀

Tego Wam życzymy, Kochani Nauczyciele!