REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!

Publikacja: 28.09.2018r.     Lista rekrutacyjna podopiecznych na rok 2018/2019 została zamknięta!⌛? Zapraszamy na zajęcia już 1 października!?  

PRACA SZUKA CZŁOWIEKA!

Publikacja: 10.09.2018r.

Nabór na stanowisko kierownika świetlicy, wychowawcy Koła Około Kultury, wychowawcy Klubu Pozytywnie Zakręconych w ramach projektu „Bezpieczna Twierdza (…)” , realizowanego przez Fundację Index do Przyszłości i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.”

Dokumenty aplikacyjne:

załącznik nr 1- formularz oferty

załącznik nr 2-oświadczenie kandydata-zleceniobiorcy pracownika w projekcie Bezpieczna Twierdzazapytanie_ofertowe_

1.18kierownik świetlicyzapytanie_ofertowe_

4.18kierownik świetlicyzapytanie_ofertowe_

5.18 wychowawca Około kulturyzapytanie_ofertowe_

6.18wychowawca Klub Przyjaciół Einsteina

RUSZYŁA REKRUTACJA PODOPIECZNYCH!

Publikacja: 09.09.2018r.

Ruszyła rekrutacja podopiecznych do świetlicy dla dzieci i młodzieży z Katowic Ligota-Panewniki Bezpieczna Twierdza, na rok 2018/2019.

Oferujemy pomoc w nauce, zajęcia sportowe, rekreacyjne, koła zainteresowań – Klub Przyjaciół Einsteina, Około kultury, Klub osób pozytywnie nakręconych i wiele innych atrakcji.

Zapisy już trwają – nie zwlekaj, masz czas tylko do 30 września!

Liczy się kolejność zgłoszeń!

INFORMACJE- OPIS ZAJĘĆ I REGULAMIN REKRUTACJI:

facebook #BezpiecznaTwierdza

ZAPISY I INFORMACJE:

• w siedzibie świetlicy – pomieszczenia VII. LO ul. Panewnicka 13- w każdy wtorek i czwartek, w godz. 16.00-18.00 lub w inny dzień- po wcześniejszym telefonicznym umówieniu,

• w siedzibie Biura Projektu, ul. Kopernika 14- po wcześniejszym telefonicznym umówieniu:

tel: 575-350-870

#BezpiecznaTwierdza

Nabór na stanowisko kierownika świetlicy

Publikacja: 13.06.2018

Nabór na stanowisko kierownika świetlicy w ramach projektu „Bezpieczna Twierdza (…)” , realizowanego przez Fundację Index do Przyszłości i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.”

Dokumenty aplikacyjne:

 1. oświadczenie kandydata-zleceniobiorcy pracownika w projekcie Bezpieczna Twierdza
 2. zapytanie_ofertowe_1.18kierownik świetlicy -załącznik nr 1
 3. zapytanie_ofertowe_1.18kierownik świetlicy -załącznik nr 1-1

01.08.2018r.  Katowice

Zapytania ofertowe nr 2/18 oraz 3/18 w załączeniu. Zapytania dotyczą stanowisk: wychowawcy w placówce wsparcia dziennego dla dzieci prowadzącego koło zainteresowań kulturalne (Około Kultury) lub matematyczno-techniczne (Klub Przyjaciół Einsteien). Szczegółowe informacje dotyczące naboru w zapytaniach.

1) Miejsce złożenia oferty.

Wymagane dokumenty należy dostarczyć osobiście lub przesłać listownie do siedziby Fundacji Index do Przyszłości ul. Stawowa 5/7, 40-095 Katowice do dnia 7 września 2018 roku, godz. 24.00.

2) Osoba upoważniona do kontaktu z wykonawcami:

od 16 do 28.08.2018 roku oraz od 3 do 7.09.2018 roku, od poniedziałku do piątku, w godz 8.00-17.00: Anna Skrzyńska tel. 501 634 854,

3) Sposób przygotowania oferty:

Oferent powinien stworzyć ofertę na formularzu załączonym do niniejszego zapytania ofertowego- załącznik nr 1 oraz dołączyć komplet dokumentów :

 1. a) życiorys (CV) podpisany przez oferenta,
 2. b) dyplomy ukończenia studiów, świadectwa ukończenia szkół, kursów, szkoleń potwierdzające zdobyte wykształcenie,
 3. c) inne dodatkowe dokumenty poświadczające inne posiadane kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności,
 4. d) list motywacyjny podpisany przez oferenta ;
 5. e) załącznik nr 2- oświadczenie kandydata-zleceniobiorcy pracownika w projekcie Bezpieczna Twierdza

Formularz ofertowy składany   należy dostarczyć w zamkniętej kopercie z następującym opisem:

„Nabór na stanowisko wychowawcy prowadzącego koło zainteresowań „Około kultury” w ramach projektu „Bezpieczna Twierdza (…)” , realizowanego przez Fundację Index do Przyszłości i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO 2014-2020.”

załącznik nr 2- oświadczenie kandydata-zleceniobiorcy pracownika w projekcie Bezpieczna Twierdza

zapytanie_ofertowe_2.18 wychowawca Około kultury

zapytanie_ofertowe_2.18wychowawca Około kultury – załącznik nr 1

zapytanie_ofertowe_3.18wychowawca Klub Przyjaciół Einsteina – załącznik nr 1

zapytanie_ofertowe_3.18wychowawca Klub Przyjaciół Einsteina

Weryfikacja dokumentów zostanie przeprowadzona dnia 10-14.08.2018 r..

Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzona w dnia 17-21.08.2018 r. w godz. 8.00-17.00 w siedzibie Fundacji.

Ogłoszenie o wynikach naboru pracowników Projektu zostanie umieszczone na stronie internetowej Zamawiającego oraz w jego siedzibie.

Pajacyk.pl razem z Nami!

Miło nam poinformować, że przez całe wakacje podopieczni naszej świetlicy Bezpieczna Twierdza mają dofinansowane posiłki. Program jest realizowany jest w ramach programu Dożywiania Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej. Więcej informacji o akcji znajdziecie na:

Nabór na stanowisko kierownika świetlicy

Nabór na stanowisko kierownika świetlicy w ramach projektu „Bezpieczna Twierdza (…)” , realizowanego przez Fundację Index do Przyszłości i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.”

Dokumenty aplikacyjne:

 1. oświadczenie kandydata-zleceniobiorcy pracownika w projekcie Bezpieczna Twierdza
 2. zapytanie_ofertowe_1.18kierownik świetlicy -załącznik nr 1
 3. zapytanie_ofertowe_1.18kierownik świetlicy -załącznik nr 1-1

Pozdrowienia z Kubalonki 😉
Wczoraj, 6 lutego 2018r, Bezpieczna Twierdza wyruszyła na zimowy podbój Wisły!

Wszyscy się świetnie razem bawiliśmy na stoku, kuligu i przy wspólnym pieczeniu kiełbasek .
Nie obyło się również bez nieoczekiwanych przygód…

Nasz autokar „zabuksował się” na Przełęczy Kubalonka na ok. 2h ! Na szczęście, dzięki pomocy „obserwatorów” zdarzenia, ich aktywnym próbom pomocy i doświadczeniu „Pana Kierowcy”, udało nam się wydostać ze śnieżnej pułapki i zrealizować cały program. W tym miejscu dziękujemy właścicielom i pracownikom „Watry Koliba” w Wiśle Czarne, którzy przełożyli nasz kulig i posiłek mimo tak dużego spóźnienia. Dziękujemy.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim podopiecznym Twierdzy i ich rodzicom za wspólne „białe szaleństwo” i mile spędzony dzień.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli w ubiegłym tygodniu z nami!

Dzięki takim ludziom jak Wy wiemy już, że #BezpiecznaTwierdza będzie trwała! II Bal Charytatywny fundacji Index do Przyszłości??  pokazał, że wierzycie w jej ideę tak bardzo jak my – dziękujemy!   Całkowity dochód z wydarzenia został przeznaczony dla Świetlicy „Bezpieczna Twierdza”, która jak już zapewne wszyscy wiecie, opiekuje się i pomaga w edukacji, a także rozwijaniu zdolności dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym  

 1. DZIĘKUJEMY!!!

Przypominamy!

Opublikowane przez: Anna Skrzyńska · 11 grudnia o 10:37

Już kolejny raz mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w imprezie, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony dla Świetlicy Bezpieczna Twierdza, prowadzonej przez naszą Fundację.

Nasze marzenie się spełnia od 1.10.2017 r. opiekujemy się grupą 45 dzieci, z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, z dzielnicy Katowic Ligota – Panewniki. Chcemy, aby dzięki naszej pracy, ich przyszłość była jaśniejsza. Dlatego będziemy ciągle pokazywać im jak można godniej żyć, mądrze kochać, szanować, uczyć się, budować, a nie niszczyć.

Potrzebujemy Państwa pomocy w tym przedsięwzięciu . Potrzebujemy pomocy w budowaniu przyszłości tych Dzieci. Z „cegiełek” Waszego wsparcia finansujemy ich zajęcia, posiłki, budujemy dla nich Bezpieczną Twierdzę. Pamiętajcie, że ich przyszłość jest również naszą. Chcemy by była jak z bajki – dlatego nasz bal będzie bajką, a każdy z Was jej bohaterem.

Zapraszamy wszystkich do świata magii, cudów i dziecięcej fantazji i przebrania się za swojego ulubionego bohatera bajki. Przyjęcie ma formę balu kostiumowego „Moja bajka”.

W programie balu m.in.:

 • – zabawa do 3.00 z najlepszym DJ chill out, swing, rock
  – program artystyczny
  – obfity bufet zimnych i ciepłych dań oraz zakąsek, napojów bezalkoholowych wraz z kawą i herbatą
  – butelka alkoholu na parę (wódka lub wino- do wyboru)
  – aukcja charytatywna na rzecz świetlicy Bezpieczna Twierdza
  – loteria fantowa
  – inne atrakcje- niespodzianki

Jeśli zaszczycisz nas swoją obecnością – prosimy o:

• Zgłoszenie deklarowanych ilości uczestników imprezy i numeru telefonu kontaktowego na e-mail: fundacja@indexdoprzyszlosci.pl – do dnia 15 grudnia 2017 r.
• Wsparcie imprezy darowizną na rzecz Świetlicy Bezpieczna Twierdza- do dnia 5 stycznia 2018 r.: kwota minimalna 180 zł/osobę
o Prosimy o wpłaty z dopiskiem „Bal – darowizna” na konto:
o Fundacja Index do Przyszłości 45 1160 2202 0000 0002 9323 3904   Przyjęcie odbędzie się w dniu 19 stycznia 2018 roku, start o godzinie 20.00, w Restauracji Atmosfera hotelu Park Hotel Diament Katowice**** przy ul. Wita Stwosza 37 w Katowicach.  

Mikołaj był!

Opublikowane przez: Anna Skrzyńska · 6 grudnia o 22:48 ·

Bardzo dziękuje wszystkim ludziom z INDEX’u, którzy tak pięknie dziś pokazali jakie mają Wielkie Serca!!! Zebraliście tyle słodyczy, że nie byłam w stanie ich donieść prawie i to dzięki Wam dzieciaki ze Świetlicy na pewno słodko będą wspominać swojego pierwszego Mikołaja w Twierdzy.

Wielkie dzięki!!!

Dzieci listy piszą…

    Opublikowane przez: Anna Skrzyńska · 6 grudnia o 08:37 ·   Dziękujemy za pomoc!

To już dziś przyjdzie Mikołaj i rozda prezenty… albo rózgi. Nasi podopieczni oczywiście z pewnością rózgi nie dostaną- dzięki Wam dostaną dziś słodycze i drobne prezenty.
Niestety, jeszcze poczekają na wymarzone prezenty, ale może do Wigilii uda się zebrać pieniądze i spełnić ich marzenia z listów do M.

Więc jeśli możesz- dołącz się do wigilijnego daru dla naszych dzieciaków- każda wpłata ma znaczenie!

Wpłata- na nasze konto z dopiskiem „Święta w Twierdzy”: 45 1160 2202 0000 0002 9323 3904