Dziewczyny mają moc!

Publikacja: 06.03.2020r.

Wspominaliśmy już, że Libero Katowice jest partnerem katowickich Kilometrów Dobra. Już jutro możecie zobaczyć nas razem podczas wydarzenia ?‍?Dziewczyny mają moc!? Wszystkie kobiety i dziewczyny, ale nie tylko ? zapraszamy do Libero! My będziemy jutro od godziny 11.00. To będzie okazja, żeby wesprzeć nasze Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza” w ogólnopolskiej kampanii Kilometry Dobra. Będziecie? <3

Ruszyliśmy z konkursem na „Dobre Miejsce”??

Publikacja: 05.03.2020r.

Plakaty, które dołączamy do puszek w Miejscach, które wspierają naszą kampanię, wydrukowała dla nas ✨www.kserografia-studencka.pl✨ przy ul. Panewnickiej 2a. Tutaj możecie również wesprzeć katowickie Kilometry Dobra dla naszego Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”. Dziękujemy wspaniałym i otwartym ludziom z ksero <3

Nasi podopieczni również pomagają w organizacji katowickich Kilometrów Dobra!

Publikacja: 05.03.2020r.

Dziewczyny rysują czerwone serduszka <3 na karteczkach z informacją o kampanii oraz numerem konta. Karteczki będziemy dołączać do puszek, gdyby ktoś z Was miał ochotę wpłacić darowiznę bezpośrednio na konto 😉
A gdzie szukać naszych puszek? Postaramy się, żeby to one znalazły Was! 😉 Już za chwilę ogłosimy pierwszych partnerów, biorących udział w konkursie na „Dobre Miejsce”?, czyli miejsce najbardziej zaangażowane w kampanię i odpowiedzialne społecznie? Na bieżąco będziemy Was także informować o naszych wydarzeniach 🙂

Wystartowały katowickie Kilometry Dobra – tak było na konferencji prasowej

Publikacja: 02.03.2020r.

– Bezpieczna Twierdza będzie sercem południowych Katowic umożliwiającym integrację dzieci i młodzieży oraz seniorów – mówiła dziś na konferencji prasowej Anna Skrzyńska – Prezes Zarządu Fundacji Index do Przyszłości. Od dziś dobro w Katowicach mierzymy kilometrami! Konferencja oficjalnie zainaugurowała kampanię Kilometry Dobra. W Katowicach celem jest zebranie środków dla Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”. ?
Udział w konferencji wzięli:
Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice
Anna Skrzyńska – Prezes Zarządu Fundacji Index do Przyszłości
Natalia Grabka – członkini Zarządu Fundacji Index do Przyszłości
Marcin Placek – dyrektor Miejski Dom Kultury Ligota
Adam Goździcki – dyrektor VII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Harcerzy Obrońców Katowic
Grzegorz Filipczyk, dyrektor Libero Katowice
Zaczynamy i zapraszamy do włączenia się w mierzenie dobra kilometrami. Kilometry Dobra to stworzona przez Polski Instytutu Filantropii kampania dobroczynna, dzięki której organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów oraz budują sieć wsparcia. W ciągu ostatnich 6 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 5,5 mln zł na realizację 220 różnych projektów. Katowicki bohater kampanii – Fundacja Index do Przyszłości działa od 2015 roku pomagając dzieciom i seniorom motywując ich do aktywności. Najważniejszym projektem Fundacji jest stworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”, które ma być miejscem spotkań i wymiany doświadczeń podopiecznych dwóch placówek: świetlicy dla dzieci i młodzieży „Bezpieczna Twierdza” oraz seniorów i seniorek z „Twierdzy Seniora”, a także miejscem spotkań, warsztatów i ciekawych wydarzeń organizowanych dla lokalnej społeczności. Katowicka Fundacja od września 2017 roku prowadzi w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki placówkę wsparcia dziennego „Bezpieczna Twierdza”. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną wymienione na złotówki. Konkurencją jest układanie ciągu monet – stąd Kilometry Dobra.

Zdjęcia: Sylwia Bacia, Michał Rajda

WYSTARTOWAŁA 7. EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII Kilometry Dobra??,
w której z ogromną przyjemnością reprezentujemy Katowice i okolice.

Publikacja: 01.03.2020r.

CZYM SĄ „KILOMETRY DOBRA”❓
Kilometry Dobra to coroczna, dobroczynna kampania zapoczątkowana w 2013 r. Jej celem jest zbiórka funduszy na rozwój organizacji uczestniczących w kampanii oraz pomoc ich podopiecznym. Od 7 lat Kilometry Dobra przyciągają grono darczyńców i łączą coraz większą liczbę miast w Polsce, jak i za granicą. W ciągu ostatnich 6 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 5,5 mln zł na realizację 220 różnych projektów.
? JAKI JEST NASZ CEL❓
Celem naszej kampanii Kilometry Dobra jest stworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”, czyli przyjaznego miejsca dla mieszkańców południowych dzielnic Katowic – dzieci, młodzieży, studentów, rodziców, seniorów, firm, instytucji, a także innych organizacji. Misją „Bezpiecznej Twierdzy” jest nie tylko integracja, ale i rozwój mieszkańców, czyli stworzenie ciekawej oferty zajęć, warsztatów, szkoleń czy organizacja imprez i wydarzeń dla osób w każdym wieku.
Od dzisiaj, przez trzy miesiące będziemy informować Was o naszych działaniach w ramach kampanii (zbiórkach, wydarzeniach, wspierających nas ambasadorach), a także Waszym wsparciu (firmach, instytucjach, placówkach, które nam pomagają).
Już jutro odbędzie się inauguracyjna konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Katowice Pana Marcina Krupy na temat naszej misji i celu zbiórek w ramach Kilometrów Dobra.
1 m to 44 jednozłotowych monet ułożonych w ciągu.
Pomóż nam zebrać 1,5 km Dobra na „Bezpieczną Twierdzę” 

1. marca startujemy z ogólnopolską kampanią Kilometry Dobra ?

Publikacja: 29.02.2020r.

Już o północy, czyli 1. marca startuje wielka ogólnopolska kampania Kilometry Dobra 2020!?? To już 7. edycja zbiórki. W Katowicach i okolicach zbieramy na nasze Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza” w największej dzielnicy miasta, Ligocie-Panewnikach. ?✨Miejsce, które tworzymy dedykujemy mieszkańcom Katowic, szczególnie z południowych dzielnic miasta – każdemu, bez względu na wiek czy status społeczny: dzieciom??, dorosłym?‍♀️?, studentom?‍??‍?, seniorom??, lokalnym firmom?‍???‍??‍?, przedsiębiorcom?‍??‍??‍?, instytucjom i placówkom?????? czy innym organizacjom?. Chcemy integrować naszą społeczność i udzielać wsparcia każdemu, kto tego potrzebuje.? W „Bezpiecznej Twierdzy” już teraz otaczamy opieką prawie 80 osób – dzieci i seniorów, ale także ich rodziny. Teraz potrzebujemy Waszej pomocy, by zasięg naszych działań był dużo większy.?
To nasze wspólne dzieło, dlatego prosimy Was o wsparcie.? Mamy 3 miesiące na zebranie 6️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ złotych!
Już od północy aż do 31 maja możecie wpłacać darowiznę.
Jak wpłacać❓ Poniżej znajdziecie instrukcję ze strzałkami.⬇️
Wpłać tyle, ile możesz i chcesz, bo każda złotówka zbliża nas do celu? 🙂
Krok 1️⃣. Wejdź na stronę: https://kilometrydobra.pl/
Krok 2️⃣. Kliknij przycisk „Wpłać”
Krok 3️⃣. Wybierz ile metrów Dobra chcesz nam podarować: 1m = 44 zł 🙂
Krok 4️⃣. Podaj swoje imię lub pozostań anonimowy
Krok 5️⃣. Wybierz Fundacja Index do Przyszłości z listy 37 organizacji w całej Polsce, biorących udział w kampanii
Krok 6️⃣. Kliknij przycisk „Wpłacam” i pomóż nam stworzyć dla Was wspaniałe miejsce?
#kilometrydobra #katowickiekilometrydobra #bezpiecznatwierdza #katowice #pomagam

JAK WESPRZEĆ NASZ UDZIAŁ W KAMPANII I POMÓC W STWORZENIU CENTRUM INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ „BEZPIECZNA TWIERDZA”?

Krok 1. Wejdź na stronę: https://kilometrydobra.pl/

Krok 2. Kliknij przycisk „Wpłać”
Krok 3. Wybierz ile metrów Dobra chcesz nam podarować: 1m = 44 zł
Krok 4. Podaj swoje imię lub pozostań anonimowy
Krok 5. Wybierz Fundację Index do Przyszłości z listy 37 organizacji w całej Polsce, biorących udział w kampanii
Krok 6. Kliknij przycisk „Wpłacam” i pomóż nam stworzyć dla Was wspaniałe miejsce?

Przygotowania do startu katowickich Kilometry Dobra trwają!?? 

Publikacja: 28.02.2020r.

W naszym mieście oraz jego okolicach to nasza Fundacja ma zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w kampanii. Przez 3 miesiące będziemy organizować zbiórki funduszy na powstające już przy ul. Panewnickiej 13 w Ligocie-Panewnikach Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”.?????To tutaj otaczamy opieką 45 dzieci oraz 26 seniorów (już niedługo 40 seniorów) z Twierdza Seniora Fundacji Index do Przyszłości. W całej Polsce kampania startuje już w niedzielę, 1.03 i potrwa aż do czerwca! Koniecznie śledźcie nas na Facebooku! ??
ℹ️Z okazji inauguracji Katowickich Kilometrów Dobra, w poniedziałek, 2.03 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Katowice Pana Marcina Krupy oraz naszym:)?️???? Nasi najmłodsi podopieczni już przygotowują symboliczne, kolorowe jednozłotówki, będące symbolem kampanii.?✨ Relacja z konferencji będzie dostępna online na naszym Facebooku 🙂 Trzymajcie kciuki i mierzcie z nami Kilometry Dobra! <3  To nasz wspólny projekt, bo wszystko, co robimy, robimy dla Was, dlatego liczymy na Waszą pomoc?❣️ 🙂


A u naszych seniorek i seniorów spotkanie z fizjoterapeutą!

Publikacja: 27.02.2020r.

Jakie zdrowe zachowania powinni wykształcić sobie osoby po 60. roku życia??‍♀️ Co należałoby wyeliminować z codziennych nawyków????? Co jest najważniejsze w odżywianiu??‍♀️?‍♀️?‍♂️?️‍♂️?‍♂️ Jak zachować sprawność do późnego wieku? Na te i inne pytania seniorki i seniorzy mogli usłyszeć dziś odpowiedzi od fizjoterapeuty pana Adama. Dziękujemy i liczymy na więcej!

Nasza Ratowniczka??

Publikacja: 25.02.2020r.

Każdego dnia pokazujemy naszym podopiecznym, jak pomagać innym, uczymy ich troski o drugiego człowieka. Być może kiedyś to my będziemy potrzebować ich pomocy.
Zachęcamy, Kochani, to współtworzenia Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza” swoim 1%.??

A tak było w sobotę!?????? ?‍?

Publikacja:24.02.2020r.

Kto ma zakwasy od tańczenia do rana? ? Jeszcze raz dziękujemy za wspólną zabawę i Wasze zaangażowanie podczas tak ważnej dla naszych podopiecznych licytacji oraz loterii.

🙂 Dzięki Wam możemy dalej się rozwijać i dawać przykład innym, a energię, która daliście nam podczas sobotniej nocy, na pewno dobrze wykorzystamy w zbliżającej się kampanii Kilometry Dobra❤️ A komu nie udało się spędzić z nami ostatków, zapraszamy za rok, na jubileuszowy V bal?? – bądźcie koniecznie!
Jeszcze raz chcemy również podziękować Panu Dyrektorowi MDK Ligota za wspaniały występ Mażoretki „Akcent” – Katowice oraz Dyrektorowi MDK Szopienice-Giszowiec za wsparcie w organizacji.??