Mikołaj, czyli Dzień Darczyńców

Publikacja: 06.12.2019r.

Dzień 6. grudnia to pochwała dobroczynności, pamięci o innych i ich potrzebach. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować naszym Mikołajom, czyli wspaniałym Darczyńcom i Wolontariuszom, którzy podarowali naszym podopiecznym coś od siebie. To dzięki Mikołajom jesteśmy i możemy wspierać innych. Dziękujemy! Bądźmy Mikołajami każdego dnia, bo każdego dnia ktoś potrzebuje naszej pomocy! 🙂 ???

Warsztaty z Akuku w Bezpiecznej Twierdzy

Publikacja: 04.12.2019r.

Tworzyliście kiedyś bombki choinkowe z siana, gałązek i szyszek? ?Nasze dzieciaki tak! 🙂 W Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza” wciąż trwają przygotowania do świąt, tym razem pod okiem mistrzyni tworzenia świątecznych ozdób z Akuku <3 Dziękujemy za moc energii i kreatywności oraz świetną zabawę.?

Jesteśmy na kiermaszu w Miejscowniku – Tyglu Kulturalnym

Publikacja: 03.12.2019r.

Wystartowaliśmy z naszym pierwszym charytatywnym kiermaszem przedświątecznym w Miejscownik. Tygiel Kulturalny na jubileuszowym Klimatycznym Wtorku. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorce spotkania i działaczce z naszej dzielnicy, Oldze Kostrzewskiej-Cichoń?❤️ Przybywajcie, Kochani, po świąteczne cuda naszych podopiecznych ze Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza” i pań z Twierdza Seniora Fundacji Index do Przyszłości.

Opowiadamy o naszym
charytatywnym kiermaszu w Antyradiu, Chilli Zet i Melo Radiu!

Publikacja: 01.12.2019r.

Pozdrawiamy ze studia Antyradio w Katowicach! ? Słuchajcie nas jutro od samego rana. Wspólnie z Olgą Kostrzewską-Cichoń opowiemy Wam o jutrzejszym spotkaniu w ramach cyklu Klimatyczny Wtorek, który Olga już od roku organizuje w Miejscownik. Tygiel Kulturalny przy ul. Warszawskiej, a także o kiermaszu charytatywnym, który przygotowują podopieczni Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza” i seniorki z Twierdza Seniora Fundacji Index do Przyszłości.?️?

„Mia i biały lew” w MBP w Ligocie

Publikacja: 01.12.2019r.

W tym tygodniu dzieci z Bezpiecznej Twierdzy wzięły udział w zajęciach Klubu dyskusyjnego w dziecięcym oddziale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach Ligocie. Tym razem każde z nich przeczytało – indywidualnie lub pod naszym okiem 😉 – książkę „Mia i biały lew. Historia niezwykłej przyjaźni” autorstwa de Maistre Prune, do której zachęciła naszych podopiecznych jej ekranizacja pod tym samym tytułem. Następnie podczas warsztatów bibliotecznych dzieci i wychowawcy wspólnie z prowadzącą rozmawiali o lekturze i rozwiązywali różne zadania.??? A Wy jak zachęcacie dzieci do czytania? ?

Kiermasze tuż, tuż…

Publikacja: 29.11.2019r.

Przygotowania do kiermaszów w Twierdzy trwają już od początku listopada. Świąteczny nastrój udzielił nam się więc dużo wcześniej. Zobaczcie ile pięknych i smacznych rzeczy zdążyły stworzyć panie z Twierdzy Seniora i dzieciaki z Bezpiecznej Twierdzy! 🙂

Prosimy Was o pomoc…

Publikacja: 23.11.2019r.

Drodzy!?? Piszemy do Was w ważnej sprawie. Już od czterech lat podczas naszego balu charytatywnego organizujemy loterię fantową oraz aukcję charytatywną, z których dochód przeznaczamy na realizację zarówno podstawowych potrzeb, jak i marzeń podopiecznych naszej świetlicy, która jest „bezpieczną twierdzą” dla 45 dzieci z Ligoty-Panewnik. W tym celu, każdego roku zbieramy fanty i mniejsze oraz większe gadżety, które wystawiamy podczas naszego balu – są to np. płyty, książki i filmy z autografami ich twórców, koszulki oraz inne gadżety z podpisami zawodników polskiej reprezentacji w najróżniejszych dyscyplinach, vouchery na wycieczki w kraju i za granicą, weekend w SPA itp., obrazy i inne dzieła lokalnych artystów, a także wiele, wiele innych (na zdjęciach możecie zobaczyć zestawy z ubiegłego roku).
W związku z tym mamy ogromną prośbę! Jeżeli
?reprezentujecie firmę, która z chęcią udostępni nam swoją usługę,
?znacie artystów, sportowców czy osoby publiczne znane i cenione, które chciałyby wesprzeć naszych podopiecznych i przekazać na aukcję coś od siebie lub
?sami chcielibyście przekazać coś na rzecz świetlicy, bardzo prosimy o kontakt z nami! <3
To dotychczas najważniejszy dzień w roku dla fundacji, dzień, na który liczą nasze dzieci, dlatego potrzebujemy pomocy Darczyńców – ludzi o dużym i otwartym sercu, wrażliwych na potrzeby dzieciaków, które każdego dnia z naszą pomocą walczą o swoją Przyszłość.
Będziemy wdzięczni, jeśli ?udostępnicie tego posta?, by mógł on dotrzeć do tych wspaniałych osób. W ten sposób również pomożecie nam uzbierać potrzebne gadżety. 🙂

Przypominamy, że IV Bal Charytatywny naszej fundacji i świetlicy już za 3 miesiące – 22 lutego 2020 r. ? 🙂 Chętnych do wspólnej zabawy również zapraszamy do kontaktu!

Pizza i dyskoteka w Bezpiecznej Twierdzy

Publikacja: 23.11.2019r.

A na zakończenie tygodnia w Bezpiecznej Twierdzy święto!?Po pracowitym tygodniu nauki i przygotowań do świątecznych kiermaszów, dzieci otrzymały pyszną pizzę od Domino’s Pizza, a po posiłku gry, tańce i zabawy do muzyki, w światłach dyskotekowej kuli.? Zabawę czas zacząć!???

Z wizytą w Muzeum Śląskim

Publikacja: 22.11.2019r.

W środę klubowiczki Twierdzy Seniora odwiedziły Muzeum Śląskie, gdzie uczestniczyły w zajęciach Muzeum Konesera dedykowanym seniorom. Pan Paweł Parys w ciekawej prelekcji przybliżył naszym seniorkom życie kobiet w okresie Powstań Śląskich i Plebiscytu. Samą wystawę zatytułowaną „Niezapomniane” będzie jeszcze można oglądać do 5 stycznia przyszłego roku???‍??‍?

Zbieramy świąteczne ozdoby na kiermasz

Publikacja: 19.11.2019r.

Kochani❗️ W związku ze zbliżającymi się jarmarkami świątecznymi, w których bierzemy udział, organizujemy w naszej Twierdzy w Ligocie-Panewnikach zbiórkę. Przygarniamy świeczki, świeczniki, bombki, zawieszki i inne rzeczy, które podopieczni naszej świetlicy oraz panie z klubu seniora mogą odświeżyć, udekorować, ładnie zapakować lub przetworzyć i wystawić na naszym stoisku. Zebrane przez nas podczas kiermaszu i jarmarku cegiełki zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci z Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza”.
Być może macie w domach takie przedmioty, których nie używacie i tylko zbierają kurz, a nam mogą pomóc? Prosimy o komentarz, wiadomość prywatną lub kontakt pod nr 535 737 630. A najlepiej zapraszamy bezpośrednio do Twierdzy przy ul. Panewnickiej 13 (przybudówka do LO nr VII).