Kim jesteśmy? Poznajmy się bliżej!

Anna Tyralik – Prezes Zarządu Fundacji Index do Przyszłości

W życiu fundacji uczestniczę ok kilku lat, dbając o naszych seniorów: realizując jakościową ofertę zajęć dla osób 60+ oraz koordynując działania klubu seniora fundacji. Z czasem co raz bardziej angażowałam się w projekty fundacji, m.in. koordynując wsparcie psychologiczne podczas ogromnego przedsięwzięcia jakim było Społeczne Centrum Pomocy Uchodźcom w 2022 roku. Zawodowo jestem arteterapeutką, więc pewnie nie zdziwi Was fakt, że prywatnie interesuję się szeroko rozumianą działalnością artystyczną. Mam bogate doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych – od stycznia zaangażowana jestem również w Centrum Wsparcia i Integracji Krok do Pracy, a swoimi arteterapeutycznymi umiejętnościami dzielę się również z podopiecznymi naszej świetlicy.

Natalia Grabka-Lubojańska – Wiceprezeska Zarządu Fundacji Index do Przyszłości

Pomaganie drugiemu człowiekowi jest dla mnie czymś naturalnym, ale i tym, co daje mi nieocenioną satysfakcję. Właściwie to relacja obustronna: ja pomagam innym, a poprzez to, inni pomagają mnie. Uważam, że nie powinniśmy wstydzić się tego, że pomaganie nie jest bezinteresowne – w końcu jest niezbędne do życia, jak powietrze. Współpracuję z organizacjami pozarządowymi (fundacjami i stowarzyszeniami) od 16 lat, a moim marzeniem było, by wspieranie i uszczęśliwianie innych stanowiło dużą część mojego codziennego życia. To jedna z moich pasji, bez których nie wyobrażam sobie własnego bycia w świecie. Równolegle w swoim życiu z pasji i wykształcenia zajmuję się różnymi wątkami kultury – przede wszystkim kinem i serialami. Jestem redaktorką działu filmowego dwutygodnika kulturalnego „ArtPapier”. Samorealizacja i umożliwianie jej innym to moja recepta na szczęście.

Agnieszka Skiba – Członek Zarządu Fundacji Index do Przyszłości

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_20171002_093334-1024x768.jpg

Wychodzę z założenia, że każdy ma coś, czym może podzielić się z innymi. W swojej pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym, np. chętnie dzielę się swoją energią, pozytywnym nastawieniem do życia i wiarą, że warto nie tylko budować zdrowe relacje międzyludzkie, ale również walczyć o utrzymanie ich, nawet gdy na wspólnej drodze pojawiają się deszcze i burze. To, co daje mi przede wszystkim poczucie szczęścia w życiu, to właśnie moje relacje z bliskimi mi osobami oraz czas spędzony z nimi, no i oczywiście twórczy ruch oraz taniec, dzięki któremu każda moja komórka w ciele wydaje okrzyk radości. Z wykształcenia jestem socjologiem i psychologiem. Na co dzień zawodowo zajmuję się diagnozą i orzecznictwem, natomiast jeśli tylko mam taką możliwość, chętnie prowadzę warsztaty z umiejętności miękkich. Praca z grupą czy z indywidualnym klientem przynosi mi dużo satysfakcji i energii do dalszego rozwoju osobistego. Moja przygoda z organizacjami pozarządowymi rozpoczęła się w 2009 r. i od tamtej pory stała się „niekończącą się opowieścią”, i mam nadzieję, że tak już pozostanie. Jestem  przekonana bowiem, że sensowne pomaganie innym, w dłuższej perspektywie czasowej daje znacznie więcej, niż może się wydawać na pierwszy „rzut oka”.

Wojciech Więcek – Przewodniczący Rady Fundacji, założyciel Fundacji Index do Przyszłości, Prezes Zarządu Biura Podróży INDEX.

Moją największą pasją jest praca – budowanie i rozwijanie firmy odpowiedzialnej, przyjaznej, a także zaangażowanej społecznie. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci – Michała, Mai, Magdaleny i Michaliny. Pragnę, aby Fundacja była Naszym Wspólnym Dziełem – wszystkich osób, firm współpracujących, klientów oraz instytucji związanych z Biurem Podróży INDEX i z regionem. Pragnę, aby była powodem do dumy oraz dawała nam wszystkim satysfakcję z niesienia pomocy.

Katarzyna Więcek – Fundator, Członek Rady Fundacji

Jestem certyfikowanym terapeutą TSR terapii krótkoterminowej (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach CTSR Warszawa), psychoterapeutą Gestalt w trakcie certyfikacji (ITG Kraków), dyplomowanym coachem (Wyższa Szkoła Bankowa Wrocław), trenerem biznesu (EQF 5 European Qualification Framework) oraz absolwentką Szkoły Profesjonalnego Trenera i Doradcy (certyfikat pracy na procesie). Na co dzień zajmuję się psychoterapią i coachingiem . Oprócz tego prowadzę szkolenia i treningi rozwojowe w zakresie umiejętności miękkich. W pracy psychoterapeuty i coacha łączę wiedzę z doświadczeniem, pasję z przyjemnością, kreatywność z tradycją, nieustannie rozwijam się, a swoją pracę traktuję jako misję. Moje Motto: „To co dobre na dziś – jutro może być już tylko wystarczające”. Moje hobby to osiąganie celów, pasjonuje mnie motoryzacja, amatorsko jeżdżę na rajdy samochodowe. Najlepiej wypoczywam poszukując pierwszych oznak wiosny, lubię przesiadać się z roweru na rolki, ożywia mnie zapach mokrej trawy, chleba i kawy. Kiedy spaceruję, czuję się spełniona i zrelaksowana.

Anna Skrzyńska – Honorowy Członek Rady Fundacji

Nazywam się Anna Skrzyńska i miałam zaszczyt pełnić w Fundacji funkcję Prezesa Zarządu od jej założenia do końca 2022r., a od stycznia 2023r. Rada i Zarząd Fundacji powierzyli mi funkcję Honorowego Członka Rady Fundacji. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych i w działaniach w społecznościach lokalnych. Z wykształcenia jestem socjologiem i menedżerem ochrony zdrowia, a zawodowo zajmuję się wspieraniem zarządzania w opiece zdrowotnej, ale także nauczaniem i turystyką. Dziwne, prawda? Wszystko “z innej bajki”. Ale to jest właśnie to, co kocham robić, a już szczególną satysfakcję daje mi praca nauczyciela, pilota wycieczek i przewodnika. To dlatego, że bardzo lubię ludzi, lubię z nimi rozmawiać, z jednej strony słuchać ich historii, z drugiej – pokazywać im coś nowego, poszerzać ich horyzonty. Dlatego praca z ludźmi i dla ludzi, dająca możliwość dzielenia się swoją wiedzą i pobudzania ciekawości miejsc, zdarzeń, ludzi i świata – to moja pasja. Prywatnie zaś jestem szczęśliwą żoną mojego przyjaciela i matką postrzelonej nastolatki.

Marek Roszak – Członek Rady Fundacji

Nic nie ma takiej wartości jak człowiek! W tym całym zabieganiu często nie widzimy tego, co nas tak naprawdę otacza. Na co dzień zajmuję się nauczaniem przyszłych pokoleń inżynierów, realizuje swe pasje i marzenia dotyczące poznawania świata – tego w skali mikro (metaloznawstwo) i  tego, który dotyczy skuteczności naszych działań w skali makro i globalnej (zarządzanie).  Zawsze stawiam na Jakość! Udział w działaniach Fundacji to dla mnie osobiście wielkie wyróżnienie i sposób na wyrażanie idei, którą zaszczepiłem w sobie na początku lat 90. XX wieku – zawsze warto pomagać!

Fundacja dysponuje stałym zespołem, który realizuje zadania merytoryczne i administracyjne tj. członkowie Zarządu:

  1. Prezes – osoba zarządzająca, koordynator projektów: ANNA TYRALIK – pro bono
  2. Wiceprezes Zarządu ds. administracji i komunikacji społecznej: NATALIA GRABKA-LUBOJAŃSKA – praca na umowę o pracę
  3. Członek Zarządu – psycholog, organizator akcji, koordynator: AGNIESZKA SKIBA – pro bono

Wolontariusze – osoby wspomagające pracę Fundacji: 5 osób

Psycholog, arteterapeuta Anna Tyralik

Specjalista ds. projektów Agnieszka Osicka

Koordynator ds. działań akcyjnych Sylwia Bacia

Specjalista PR Olga Kostrzewska-Cichoń

Pracownicy placówek Fundacji – pracownicy merytoryczni: 11 osób

Kierownik świetlicy „Bezpieczna Twierdza” oraz wychowawczyni – Dorota Kowalczyk

Wychowawczyni, prowadząca Koło Około Kultury – Ewa Joszko

Wychowawczyni, prowadząca Klub Przyjaciół Einsteina – Izabela Palacz

Wychowawczyni, prowadząca Klub Pozytywnie Nakręconych – Katarzyna Kołakowska

Wychowawczyni – Maria Mielnikiewicz

Wychowawca

Wychowawczyni – Milena Jabłońska

Wychowawczyni Tetiana Bilokon

Wychowawca Serhii Hetalo

Psycholog Aneta Jabłońska

Psycholog Olha Halkina

Wszystkie te osoby posiadają wiedzę i doświadczenie w pracy w NGO oraz w zakresie realizacji zadań, którymi kierują/ które realizują w Fundacji.

Dodatkowo na rzecz Fundacji pracują wolontariusze – ok.30 osób, biorący udział w akcjach, warsztatach, wspomagający pracę placówek.

Zapraszamy do współpracy !