Sfinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego

We wrześniu 2020 r. rozpoczęliśmy realizację zadania publicznego „Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży” sfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu wsparcia turystyki zorganizowanej dzieci i młodzieży pn. „Odkryj Śląskie” Zarządu Województwa Śląskiego.

Zadanie ma na celu wsparcie oraz promocję turystyki naszego regionu – zarówno wyjątkowej przyrody obecnej na terenie województwa śląskiego, jak i szczególnego dziedzictwa kulturowego, charakterystycznego dla tego regionu Polski.

Pragniemy stworzyć dzieciom i młodzieży z różnych miast, wsi i miasteczek Śląska możliwość odkrywania atrakcji naszej „małej ojczyzny”, uwzględniając jej najbardziej ikoniczne miejsca i najcenniejsze walory przyrody, historii oraz kultury.

Do grudnia 2020 r. zrealizujemy 6 wycieczek (3 do Metropolii i 3 do Subregionu Zachodniego), z których każda trwa aż 2 dni! Podczas wspólnych podróży oferujemy naszym Młodym Odkrywcom szeroki wachlarz możliwości, całą różnorodność doznań, które oferuje nasz region – z myślą o nich i w oparciu o naszą naczelną zasadę: „nauka przez zabawę stworzyliśmy bogatą ofertę turystyczną, rekreacyjną, kulturową, architektoniczną itd. Dla najbardziej zaangażowanych Odkrywców przewidzieliśmy ciekawe nagrody, które podarujemy laureatom konkursów: fotograficznego i z wiedzy o atrakcjach Śląska.

Uczestników wycieczek, a także wszystkich pasjonatów podróży, miłośników województwa śląskiego i aktywnego spędzania czasu wolnego zachęcamy do śledzenia naszych podróży i dzielenia się z nami swoimi zdjęciami, wspomnieniami i ciekawostkami. Zapraszamy do dołączenia do grupy projektu na Facebook’u oraz grona obserwujących na Instagramie!

Podróżuj z nami

Facebook: Grupa „Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży”

Instagram: „Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży”

Szerokiej drogi i dobrej zabawy!

Ogłaszamy konkurs „Śląskie oczami Dzieci i Młodzieży” dla uczestników naszych wycieczek

Jeżeli jesteś uczestnikiem lub uczestniczką wycieczek organizowanych przez nas w ramach zadania publicznego „Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży” sfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu wsparcia turystyki zorganizowanej dzieci i młodzieży pn. „Odkryj Śląskie” Zarządu Województwa Śląskiego, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

TERMINY:

12-25.10.2020 r. – przyjmowanie prac fotograficznych do konkursu:

Fotografie proszę przesyłać w formacie jpg na adres e-mail: n.grabka@indexdoprzyszlosci.pl, w tytule wiadomości wpisując konkurs „Śląskie oczami Dzieci i Młodzieży”. Plik ze zdjęciem proszę podpisać według wzoru: „Imię Nazwisko, numer i nazwa szkoły”, o tytule wiadomości. Prace należy wysłać z dołączonym formularzem rejestracyjnym, który stanowi Załącznik nr 1.

26.10 – 08.11.2020 r. – opublikowanie konkursowych fotografii w grupie na Facebook’u projektu (@slaskiestrefadzieciimlodziezy) i ocena zgłoszonych fotografii przez członków grupy
09.11.2020 r. – ogłoszenie 3 najciekawszych prac
i przyznanie nagród

Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie konkursu:

POWODZENIA! 🙂

Ogłaszamy konkurs „Śląskie w obiektywie” dla wszystkich pasjonatów!

Ogłaszamy kolejny konkurs! Tym razem w konkursie mogą wziąć udział WSZYSTKIE CHĘTNE OSOBY, nie będące jednocześnie uczestnikami/uczestniczkami wycieczek organizowanych przez naszą fundację w ramach zadania publicznego „Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży” sfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu wsparcia turystyki zorganizowanej dzieci i młodzieży pn. „Odkryj Śląskie” Zarządu Województwa Śląskieg. Dlatego zapraszamy każdego pasjonata fotografii, Śląska, podróży, kultury lokalnej i aktywnego spędzania czasu do przesyłania nam zdjęć. Przygotowaliśmy dla Was ciekawe i atrakcyjne nagrody, dlatego nie zwlekajcie i nie zapomnijcie powiadomić swoich znajomych! 😉

TERMINY:

16.10 – 15.11. 2020przyjmowanie prac fotograficznych do konkursu:

Fotografie proszę przesyłać w formacie jpg na adres e-mail: n.grabka@indexdoprzyszlosci.pl, w tytule wiadomości wpisując konkurs „Śląskie w obiektywie”. Plik ze zdjęciem proszę podpisać według wzoru: „Imię Nazwisko, miejsce wykonania zdjęcia”. Prace należy wysłać z dołączonym formularzem rejestracyjnym, który stanowi Załącznik nr 1a.

16.11 – 29.11.2020 r. – opublikowanie konkursowych fotografii w grupie na Facebook’u projektu (@slaskiestrefadzieciimlodziezy) i ocena zgłoszonych fotografii przez członków grupy
30.11.2020 r. – ogłoszenie 3 najciekawszych prac i przyznanie nagród

Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie konkursu:

POWODZENIA! 🙂