Warsztaty plastyczne z panią Dorotą Adam w Bezpiecznej Twierdzy 🙂

Publikacja: 15.10.2019r.

Takie wspaniałości tworzyły dzisiaj dzieci pod czujnym okiem pani Dorota Adam. Dziękujemy za kolejną lekcję koncentracji i bezcenne chwile kreatywnej ekspresji! ? 🙂
Własnoręcznie zdobione notesy to doskonały pomysł na początek roku szkolnego! ??????? Kolorowe oraz indywidualnie tworzone notatniki będą motywowały do notowania ważnych informacji. ✍️ 
😉 My pękamy z dumy, a Wam jak podobają się notesy i ramki na zdjęcia?

Wzięliśmy udział w Katowickich Biegach Przełajowych!

Publikacja: 16.09.2019r.

W sobotę FOP, a wczoraj po sąsiedzku Katowickie Biegi Przełajowe w ligockim Parku Zadole.??:) Dziękujemy Tomasz „Maślak” Maśnica i TKKF Katowice za to, że mogliśmy być z Wami i inspirować się tym, w jaki sposób aktywizujecie dzieci, młodzież, rodziców i seniorów nie tylko z katowickiej Ligoty-Panewnik, ale i całego miasta, a nawet województwa. Pełny podziw dla Waszej energii i organizacji! To wspaniałe, że park, nieopodal którego mieści się nasza świetlica i klub seniora, tętni życiem i gromadzi w weekend całe rodziny, a my możemy być blisko nich i brać w tym udział. Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o Katowickich Biegach Przełajowych w Ligocie, gorąco zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym roku! 
🙂 To był aktywny i inspirujący weekend ??

Zapraszamy na Festiwal Organizacji Pozarządowych! My będziemy!

Publikacja: 11.09.2019r.

?W najbliższą sobotę będziemy na katowickim rynku w ramach Festiwalu Organizacji Pozarządowych, w którym mamy przyjemność kolejny raz uczestniczyć 🙂 Przygotowaliśmy dla Was małe co nieco, także w imieniu swoim i organizatorów SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ruszyła rekrutacja do świetlicy „Bezpieczna Twierdza” na rok 2019/2020

Publikacja: 02.09.2019r.

Uwaga! Ruszył nabór do świetlicy „Bezpieczna Twierdza” na rok 2019/2020. Serdecznie zapraszamy do zapisywania swoich pociech.??‍♀️?‍♂️ Od początku tego roku mamy własną, wyremontowaną siedzibę, która mieści się przy ul. Panewnickiej 13 (przybudówka do LO nr VII – z wejściem od ul. Koszalińskiej). Zajęcia ruszają już teraz, ✨od września✨, i trwają ✨cały rok✨, ponieważ świetlica finansowana jest przez Urząd Miasta Katowice.
Przy zapisach liczy się kolejność zgłoszeń, także nie zwlekaj! 

Sprawozdanie Organizacji Pożytku Publicznego

Publikacja: 01.07.2019r.

W związku z przyznaniem naszej Fundacji statusu OPP, publikujemy sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2018:

Roczne sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego

Informacja dodatkowa

Rachunek zysków i strat

Bilans

Wprowadzenie do sprawozdania finansowego

Wakacje w „Bezpiecznej Twierdzy”

Publikacja: 28.06.2019r.

W świetlicy fundacji zakończył się pierwszy tydzień wakacji. 🙂 I choć podopieczni „Bezpiecznej Twierdzy” przeżyli już mnóstwo przygód i odwiedzili kilka wspaniałych miejsc (nawet Jurę Krakowsko-Częstochowską!), to dopiero początek lata i początek atrakcji.

Kochani Podopieczni! Gratulujemy Wam uzyskanych wyników w szkole, ukończenia kolejnego roku nauki i życzymy aktywnego wypoczynku. Pamiętajcie, że nabyta wiedza powinna służyć Wam również na co dzień, z dala od szkolnej ławki.?

Zachęcamy do śledzenia działalności świetlicy oraz wakacyjnych przygód naszych podopiecznych na Facebooku fundacji lub „Bezpiecznej Twierdzy”.

Nowa siedziba „Twierdzy” została oficjalnie otwarta!

Publikacja: 07.06.2019r.

Choć „Twierdza” naszej fundacji bez przerwy służy naszym podopiecznym oraz seniorom i seniorkom, a nowa, wyremontowana siedziba została oddana dzieciom i młodzieży ze świetlicy w dniu Wigilii „Bezpiecznej Twierdzy” jako jeden z świątecznych prezentów, symboliczny dzień 7. czerwca przeszedł do historii naszej fundacji i mamy nadzieję, że również historii dzielnicy. Bo to właśnie dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie tak ważnego dla Ligoty-Panewnik miejsca, z którego korzysta 45 dzieci oraz 20 uczestników i uczestniczek klubu seniora. Symbolicznego przecięcia wstęgi na drzwiach, dokonali zatem… nasi podopieczni, z pomocą pani Joasi, jednej z seniorek. 🙂 I choć podziękowań było mnóstwo w ten piątkowy wieczór, chcemy uczynić to raz jeszcze i wspomnieć tych, którzy wsparli fundatorów i pomogli nam stworzyć nową „Twierdzę”.

Przede wszystkim są to: Radny Tomasz Maśnica, Sylwia Bacia oraz Rada Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki, Pan Edek Urban i firma Urbud, Jarosław Łysik i firma Profesjonalny Wykonawca, wolontariusze z funklubu „Trójkolorowa Ligota”, Piotr Barosz, Grupa TDJ Estate, Famur, Grupa PGO, Biuro Turystyczne Lubatur, firmy Dagma –płytki, Sewera, Polinova, Delta, UPC, Milimex, tartak Resbud, instytucja ING, dyrektor MPGK pan Andrzej Malara, wicedyrektor marketu OBI pan Sebastian Wicher, ksiądz Adrian Chojnicki i Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Piotrowicach, pan Mariusz Nawrocki, pan Jerzy Nalaskowski, pani Katarzyna Pudłowska, pan Kamil Jeśmiętowicz, Centrum Medyczne Sodowski oraz pani Magdalena Dudek.
Warto dawać świadectwo istnienia tak wielu dobrych i otwartych Serc.

Dziękujemy również naszym podopiecznym, którzy wspólnie z Panią Izą i Panią Ewą upiekli przepyszny biszkopt z kremem, galaretką i truskawkami, oraz wspaniałym seniorkom z naszego klubu, które przyrządziły przyszny sernik, jabłecznik i ciasto marchewkowe. Dzieci oraz panie z klubu własnoręcznie przygotowały także podziękowania, które mamy nadzieję, będą stanowiły miłą pamiątkę dla naszych Darczyńców.

Dziękujemy Aurelii Radeckiej, jednej z pierwszych wychowanek fundacji, uczestniczce programu „The Voice Kids”, która specjalnie z tej okazji zaśpiewała minikoncert. Dziękujemy również przedstawicielom władz miasta Katowice, którzy wsparli nasz projekt świetlicy „Bezpieczna Twierdza” i zapewnili jego kontynuację od września tego roku. To będzie już 3. rok z naszymi podopiecznymi. Naszymi bohaterami i bohaterkami byliście jednak Wy, obecni na zdjęciach, ale i Ci, którzy nie mogli w tym dniu z nami być, lecz myślami nam towarzyszyli. Kochani, pamiętajcie o nas i zaglądajcie na nasze media społecznościowe. Weźcie udział w naszym zimowym balu charytatywnym, który odbywa się każdego roku. Jeżeli w jakikolwiek sposób będziemy mogli pomóc i Wam, z pewnością się odwdzięczymy! 🙂

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia na naszym Facebook’u


Współorganizujemy Dni Brynowa i Starej Ligoty

Publikacja: 06.06.2019r.

Jak zwykle, bo to już trzeci rok, jesteśmy współorganizatorami festynów osiedlowych i dzielnicowych w Ligocie-Panewnikach i Starej Ligocie, czyli okolicach bliskich nie tylko nam, ale przede wszystkim podopiecznym świetlicy oraz seniorom i seniorkom z Twierdzy. Z tej okazji, 7 czerwca jesteśmy na Dniach Brynowa i Starej Ligoty, organizowanych w ramach obchodów 100-lecia Wybuchu I Powstania Śląskiego. Startujemy o godzinie 14.00 i oczywiście, serdecznie zapraszamy. Poniżej program imprezy.

Przyjdźcie koniecznie i sprawdźcie relację z tego wydarzenia na naszym Facebook’u: Fundacja Index do Przyszłości.

Zapraszamy na festyny osiedlowe! 🙂

Publikacja: 06.06.2019r.

Serdecznie zapraszamy na Biesiadę Radia „Silesia”, czyli dwa festyny osiedlowe, w których organizacji mamy przyjemność uczestniczyć. W tym miesiącu będziemy bawić się z mieszkańcami osiedla „Zadole” oraz „Kokociniec” SM „GÓRNIK”. Do zobaczenia!

Przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia wielkanocne! ??

Publikacja: 20.04.2019r.