KRS: 0000586529

Wasz 1% podatku to nasze małe marzenie, ponieważ w nim zawiera się Wasze zaufanie dla nas, chęć niesienia pomocy naszym podopiecznym – dzieciom, młodzieży i seniorom z Ligoty-Panewnik i okolic, oraz wiara w to, że to, co robimy, jest dobre i potrzebne. Dzięki takiemu wsparciu możemy nadal działać i przenosić góry.

Spełnij nasze małe marzenie! Przekazując nam swój 1% podatku, pomagasz nam każdego dnia spełniać marzenia innych.

Tym, co łączy naszych podopiecznych, a na co my pragniemy zebrać środki podczas tegorocznej kampanii, to:

  • dodatkowa opieka psychologiczna dla dzieci i młodzieży ze świetlicy
  •  i zajęcia rozwijające umysł i ciało dla seniorów

Obie te rzeczy są dla nich codziennym ratunkiem, bo często pozwalają im przetrwać, ale i rozwijać się oraz cieszyć się życiem – szczególnie teraz, w trakcie przedłużającej się pandemii, czyli czasach nauki zdalnej dla tych najmłodszych, i większej izolacji, która dotyka samotnych i/lub chorych seniorów, zmagających się dodatkowo z demencją czy niepełnosprawnością. Ogromnej potrzeby istnienia naszej Bezpiecznej Twierdzy doświadczamy każdego dnia, kiedy zgłaszają się do nas kolejne osoby.


Jaki jest nasz cel?

Od 2015 roku pomagamy w osiąganiu tego, czego poszukują i pragną młodzi ludzie, teraz chcemy być dla każdego potrzebującego, bez względu na wiek. Pomóż nam zrealizować nasz cel, jakim jest Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”.

Bezpieczna Twierdza tętni życiem i staje się sercem największej dzielnicy Katowic. Dostrzegamy ogromną potrzebę, by to serce biło nadal, co raz mocniej, abyśmy mieli środki na wspieranie najbardziej potrzebujących mieszkańców, budowanie więzi wśród społeczności lokalnej oraz inicjowanie i prowadzenie działań na jej rzecz. Dlatego też stworzyliśmy miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Ligoty-Panewnik,  a także ich bliscy i sąsiedzi znajdzie pomoc, stabilny grunt do rozwinięcia skrzydeł i szczęścia – czy to w zakresie fundamentalnych potrzeb, czy na drodze do samorealizacji, rozwijania pasji.

Czego już dokonaliśmy?

  • Od 2017 roku prowadzimy świetlicę „Bezpieczna Twierdza”,

czyli bezpieczne miejsce w największej dzielnicy Katowic Ligota-Panewniki dla 45 podopiecznych w wieku od 3 do 18 roku życia. Jedyne miejsce dla tych dzieci, których rodzin nie stać na zajęcia w ośrodkach kultury czy odpłatnych klubach sportowych. W Świetlicy „Bezpieczna Twierdza”, dzieci spędzają czas po szkole, otrzymują pomoc w odrobieniu lekcji, odnajdują motywację do dalszej nauki, ale i troskliwe osoby, które wysłuchają o każdej napotkanej przez nich przeszkodzie czy małym i dużym osiągnięciu.

  • Od 2019 roku prowadzimy klub seniora „Twierdza Seniora”,

czyli dzienny klub dla osób powyżej 60. roku życia, który od poniedziałku do czwartku, przez 5 godzin dziennie oferuje najbardziej potrzebującym seniorom i seniorkom z dzielnicy Ligota-Panewniki interesujące zajęcia, rozwijające procesy mentalne, gimnastykę i różnorodne zajęcia edukacyjne dostosowane do potrzeb grupy, wyjścia i wycieczki w najciekawsze miejsca regionu, pyszne, domowe obiady, a przede wszystkim dobrą zabawę i satysfakcję bycia częścią silnej, wspaniałej i tolerancyjnej grupy.