Ogłaszamy konkurs „Śląskie oczami Dzieci i Młodzieży”

12.10.2020r.

Jeżeli jesteś uczestnikiem lub uczestniczką wycieczek organizowanych przez nas w ramach zadania publicznego „Śląskie – Strefa Dzieci i Młodzieży” sfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach programu wsparcia turystyki zorganizowanej dzieci i młodzieży pn. „Odkryj Śląskie” Zarządu Województwa Śląskiego, WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

TERMINY:


• 12-25.10.2020 r. – przyjmowanie prac fotograficznych do konkursu:

Fotografie proszę przesyłać w formacie jpg na adres e-mail: n.grabka@indexdoprzyszlosci.pl, w tytule wiadomości wpisując konkurs „Śląskie oczami Dzieci i Młodzieży”. Plik ze zdjęciem proszę podpisać według wzoru: „Imię Nazwisko, numer i nazwa szkoły”, o tytule wiadomości. Prace należy wysłać z dołączonym formularzem rejestracyjnym, który stanowi Załącznik nr 1.


• 26.10 – 08.11.2020 r. – opublikowanie konkursowych fotografii w grupie na Facebook’u projektu (@slaskiestrefadzieciimlodziezy) i ocena zgłoszonych fotografii przez członków grupy
• 09.11.2020 r. – ogłoszenie 3 najciekawszych prac

Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie konkursu:

Zapraszamy na jesienne licytacje!

12.10.2020 r.

W naszej Bezpiecznej Twierdzy co raz więcej jesieni, a my przypominamy o naszych jesiennych licytacjach! Pomóż nam działać i tworzyć bezpieczne miejsce dla dzieci i seniorów, biorąc udział w aukcjach w grupie „Licytacje dla Bezpiecznej Twierdzy”! Będziemy wdzięczni za każdą cegiełkę!

Nasi seniorzy w Muzeum Śląskim

08.10.2020 r.

Ale mamy zdolne seniorki! Podczas naszej wizyty w Muzeum Śląskie, nasze seniorki zostały statystami w spocie promującym Muzeum. Główną rolę zagrała nasza klubowiczka, pani Krysia. Gratulacje! Z niecierpliwością czekamy na gotowy materiał! Ca grupa bawiła się świetnie! Nasi seniorzy podczas zwiedzania z wspaniałą panią przewodniczką poznali historię powstania muzeum, dzieł Malczewskiego, Gierymskiego czy Matejki, a nawet mogli przypomnieć sobie część historii naszego regionu. Arakcji w Muzeum jest tyle, że nie sposób wszystkich tu wymienić. Polecamy wybrać się na wycieczkę

Zapraszamy na zebranie dla rodziców i opiekunów podopiecznych świetlicy

06.10.2020 r.

Zapraszamy chętnych Rodziców i Opiekunów na zebranie z okazji nowego roku w naszej świetlicy „Bezpieczna Twierdza”. 🙂 Jeżeli znacie rodziny z Ligoty-Panewnik, które możemy wesprzeć opieką, przekażcie im naszą wiadomość.

Więcej informacji na temat naszej świetlicy znajdziecie w zakładce „Projekty”, pod linkiem:

www.indexdoprzyszlosci.pl/swietlica-bezpieczna-twierdza/

Nasi najmłodsi podopieczni uczą się… uczyć!

05.10.2020 r.

Ostatnio nasi najmłodsi podopieczni gościli na zajęciach panią Agnieszkę Budzyńską, która uczyła dzieci jak skutecznie… uczyć się!😉 Dzięki warsztatom nasi podopieczni dowiedzieli się w jaki sposób szybko i sprawnie zapamiętywać różne informacje, kojarzyć i łączyć fakty itd. Dzisiaj nadszedł czas, by wiedzę z warsztatów zastosować w praktyce.

Zapraszamy do naszych pogarażówkowych licytacji!

02.10.2020r.

Wraz z jesienią, wracamy z naszymi licytacjami, bo – jak pewnie część z Was wie – ostatnio organizowaliśmy w Ligocie-Panewnikach wyprzedaż garażową. Jako fundacja w czasie kryzysu, staramy się na różne sposoby zbierać fundusze na działalność naszego Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza”. Ale w zamian za cegiełkę, chcemy Wam coś podarować – dlatego licytacje, kiermasze i wyprzedaże garażowe nadają się do tego idealnie! Jako że zostało nam trochę rzeczy, które podarowali nam dobrzy ludzie, chcemy dotrzymać słowa i dać im drugie życie. Zapraszamy Was do grupy Licytacje dla „Bezpiecznej Twierdzy” – tam znajdziecie więcej informacji, tam też regularnie bedziemy publikować mnóstwo ciekawych rzeczy! Z kim widzimy się w grupie?
———-
➡️Podarowane cegiełki z licytacji prosimy wpłacać na konto naszej Fundacji:
45 1160 2202 0000 0002 9323 3904 z dopiskiem „Darowizna – licytacja”

Dziękujemy za zaangażowanie w naszą wyprzedaż garażową!

30.09.2020r.

Przyjmijcie raz jeszcze – tym razem bezpośrednio od naszych podopiecznych – podziękowania za zaangażowanie podczas naszej pierwszej charytatywnej wyprzedaży garażowej!
Jednocześnie zapraszamy Was na grupę Licytacje dla „Bezpiecznej Twierdzy”, gdzie przed chwilą pojawiła się pierwsza licytacja rzeczy, które nam zostały po wyprzedaży. Właścicielom obiecaliśmy, że damy tym rzeczom drugie życie, więc słowa dotrzymamy. A jako miejsce, które żyje dzięki naszej pracy, wsparciu Urzędu Miasta, Unii Europejskiej i darczyńców, w czasie kryzysu staramy się na różne sposoby zbierać fundusze sami. Licytacje, kiermasze i wyprzedaże garażowe są idealne, ponieważ w zamian za cegiełkę możemy Wam coś podarować. Dlatego życzymy Wam znalezienia jakiegoś skarbu, który przygarniecie, ale i chętnie wykorzystacie. Zapraszamy do pomagania i licytowania!

Prawo dla seniora

29.09.2020r.

W ostatnich dniach w naszym klubie ważne tematy! Wspólnie z panią prawniczką, która odwiedziła Bezpieczną Twierdzę, nasi seniorzy rozmawiali o ważnych kwestiach z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego dotyczących seniorów. Dowiedzieli się m.in.
☑️jak napisać prawidłowo testament,
☑️czy dziadkowie powinni płacić alimenty na wnuki, jeżeli ojciec/matka nie płacą,
☑️jakie są prawa i obowiązki wynikające z wynajmowania mieszkania.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny i niezwykle wartościowy dla nas wykład

Rekrutujemy do naszej świetlicy

28.09.2020r.

Halo, Ligota-Panewniki 💛 Za oknem co raz chłodniej, ale drzwi naszego Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza” są dla Was otwarte! Mamy jeszcze wolne miejsca w naszej świetlicy dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat.Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i działalności naszej fundacji, świetlica jest DARMOWA. Ogromna prośba od nas do Was: udostępnijcie tę wiadomość swoim bliskim, sąsiadom, znajomym. Pomóżcie nam dotrzeć do dzieci, rodziców i opiekunów, którym będziemy mogli pomóc.

Kontakt tel.:

575 350 870 – pon.- czw. w godz. 16.00-20.00

535 737 630 – pon. – pt. w godz. 8.00-20.00

Origami, czyli ćwiczymy koncentrację

25.09.2020r.

W naszej świetlicy trening pamięci, koncentracji i cierpliwości – ale jakże przyjemny😀 Origami to cenna i przydatna zabawa w każdym wieku.