Kochani! Publikujemy dla Was wspaniałe zestawy wraz z opisami, które będzie można wylicytować podczas IV Balu Charytatywnego naszej Fundacji i Bezpiecznej Twierdzy!

Publikacja: 20.02.2020r.

Z pewnością każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie, dlatego nie dajcie się prosić <3 Jak co roku, częścią każdego zestawu jest praca naszych podopiecznych ze świetlicy, którzy w ten symboliczny sposób chcą odwdzięczyć się Wam za zaangażowanie podczas licytacji i otwarte serca.?

ZESTAW NR 1 – ZESTAW SPORTOWY
WYCENA DARCZYŃCÓW: BEZCENNA

1. KOSZULKA Z AUTOGRAFEM ARKADIUSZA MILIKA WRAZ Z PLAKATEM
2. ZESTAW KOSZULKA + SPODENKI (OKOLICZNOŚCIOWY STRÓJ Z MEMORIAŁU
IM. ARKADIUSZA GOŁASIA Z AUTOGRAFEM RYSZARDA BOSEK)
3. PRACA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”
ZESTAW NR 2 – ZESTAW KOSMICZNY
WYCENA DARCZYŃCÓW: – WARTOŚĆ BEZCENNA

1. ZEGAR BIURKOWY Z EUROPEJSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ ESA (WYMIARY TAKIE JAK CUBESAT, CZYLI MINIATUROWEGO SZTUCZNEGO SATELITY: 10CM X 10CM) OD DR AGATY KOŁODZIEJCZYK
2. ANIOŁ – STWORZONY I PODAROWANY PRZEZ BIELSKĄ ARTYSTKĘ BEATĘ WÓJCIK z Z pasji tworzę
3. PŁYTA Z AUTOGRAFEM, ZESPÓŁ DZIEŃ DOBRY, PŁYTA „DZIEŃ DOBRY PANIE MARKU” (ZAWIERA UTWORY MARKA GRECHUTY W ARANŻACJI ZESPOŁU ORAZ ICH AUTORSKIE UTWORY).
4. KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM „STREFA DOBREGO ZASIĘGU” KS. ADAM BONIECKI, BĘDĄCA ZBIOREM AKTUALNYCH TEKSTÓW PUBLIKOWANYCH W „TYGODNIKU POWSZECHNYM” W LATACH 2018-19.
5. PRACA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”
ZESTAW NR 3 – ZESTAW BIZNESMENA
WYCENA DARCZYŃCÓW: 4000 ZŁ

1. VOUCHER NA PRZEJAŻDŻKĘ SYMULATOREM KTO ROSOMAK (kołowy transporter opancerzony) DLA DWÓCH OSÓB DOROSŁYCH LUB JEDNEJ OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ Z OPIEKUNEM.
2. UDZIAŁ W KONCERCIE RELAKSACYJNYM (DLA JEDNEJ OSOBY ) PRZY DŹWIĘKACH MIS, GONGÓW OAZ INNYCH INSTRUMENTÓW
3. VOUCHER NA 6 – GODZINNE WARSZTATY ROZWOJOWE Z ELEMENTAMI ARTETERAPII DLA GRUPY LICZĄCEJ MAKS. 12 OSÓB PRZEKAZANY PRZEZ „PRACOWNIĘ ARTETERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI”
VOUCHER NA 6 – GODZINNE WARSZTATY ROZWOJOWE Z ELEMENTAMI ARTETERAPII DLA GRUPY LICZĄCEJ MAKS. 12 OSÓB. WARTOŚĆ VOUCHERA TO 2800ZŁ.
TEMATY WARSZTATÓW DO WYBORU TO: TRENING KREATYWNOŚCI, EMOCJE I KOMUNIKACJA W GRUPIE, INTEGRACJA, ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE LUB PRZECIWDZIAŁANIE WYPALENIU ZAWODOWEMU.
4. REPORTERSKA BIOGRAFIA JEDNEGO Z NAJWYBITNIEJSZYCH WSPINACZY W HISTORII HIMALAIZMU. KSIĄŻKA DARIUSZA KORTKO I MARCINA PIETRASZEWSKIEGO „KRZYSZTOF WIELICKI. PIEKŁO MNIE NIE CHCIAŁO” Z AUTOGRAFEM
5. „ŚWIAT GÓR” KALENDARZ Z URZEKAJĄCYMI ZDJĘCIAMI I AUTOGRAFEM HIMALAISTY RYSZARDA PAWŁOWSKIEGO
6. PŁYTA JERRY’S FINGERS „ROCKIN’FURY” Z AUTOGRAFAMI ZESPOŁU
7. PRACA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”
ZESTAW NR 4 – ZESTAW CHILLOUT
WARTOŚĆ: 500ZŁ

1. KSIĄŻKA „NIEOBECNOŚĆ” MAGDALENY PIEKORZ I EWY KOPSIK Z AUTOGRAFAMI od Wydawnictwo Sonia Draga
2. VOUCHER NA ZABIEG PROFESJONALNY Studio Jean D’Arcel COSMETIQUE
3. VOUCHER NA MAGICZNE WARSZTATY DLA DWÓCH OSÓB Z SUP JOGI (JOGA NA DESCE) od SUP FIT Poland
4. PREZENT JUBLILERSKI „APART” (WARTOŚĆ 100,00ZŁ)
DO WYKORZYSTANIA W SALONIE.
5. DWIE PŁYTY CD – MAREK NIEDŹWIECKI ZAPRASZA DO „SMOOTH JAZZ CAFE. VOLUME 19”
6. PRACA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”
ZESTAW NR 5 – ZESTAW DLA PRZYJACIÓŁ
WYCENA DARCZYŃCÓW: 2000 ZŁ

1. VOUCHER NA REJS PROMEM DLA 4 OS. VOUCHER OBEJMUJE 2 NOCE I TEŻ ŚNIADANIA. MOŻNA GO ZREALIZOWAĆ NA TRASIE TRASA SZTOKHOLM-RYGA-SZTOKHOLM (LOT DO SZTOKHOLMU OD 39 ZŁ I DOJAZD DO PORTU Z CENTRUM MIASTA OK.15 MINUT) ALBO RYGA-SZTOKHOLM-RYGA- NP. DOJECHAĆ SAMOCHODEM.
2. WARSZTAT ROZWOJOWY POŁĄCZONY Z KONCERTEM RELAKSACYJNYM DLA 6. OSÓB CZAS TRWANIA 3 H
3. PŁYTA CD – STING „57TH & 9TH” (DELUXE EDITION) – NADA IDEALNY KLIMAT DLA RELAKSU I WSPÓLNEGO REJSOWANIA
4. PRACA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”
ZESTAW NR 6 – ZESTAW URODZINOWY
WYCENA DARCZYŃCÓW: 2000 ZŁ

1. VOUCHER NA 4 GODZINY ARTYSTYCZNEGO MALOWANIA BUZIEK NA IMPREZIE FIRMOWEJ LUB URODZINOWEJ
2. OBRAZ WRÓŻKI (OD ARTYSTKI EWY GINKO, PROWADZĄCEJ STUDIO GRAFICZNE „PINA DOM POMYSŁÓW” W KRAKOWIE)
3. VOUCHER „SŁODKA CHWILA” NA TORT LUB CIASTA, CZYLI SŁODKA OPRAWA URODZIN LUB INNEJ OKOLICZNOŚCI.
4. VOUCHER NA ZABIEG PROFESJONALNY JEAN D’ARCEL COSMETIQUE
(O WARTOŚCI 200ZŁ)
5. INDYWIDUALNY TRENING SAMOOBRONY Z INSTRUKTOREM (SYSTEMA – ROSYJSKA SZTUKA WALKI) – JEDEN TRNING – 2 GODZINY
6. PRACA OD DZIECI ZE ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”
ZESTAW NR 7 – ZESTAW KONESERA
WYCENA DARCZYŃCÓW: 3000 ZŁ

1. NOCLEG W APARTAMENCIE Z KOLACJĄ I ŚNIADANIEM W HOTELU „DESIGN HOTELS” W KRAKOWIE UFUNDOWANY PRZEZ WŁAŚCICIELI HOTELI „METROPOLIS DESIGN HOTEL” ORAZ „INX DESIGN HOTEL”, CZYLI SPÓŁKĘ METROPOLIS DESIGN HOTELS KRZYSZTOF KWIECIEŃ SEBASTIAN KAMIŃSKI. VOUCHER OBEJMUJE POBYT W POKOJU DLA 2 OSÓB Z KOLACJĄ I SNIADANIEM W HOTELU ****
2. OBRAZ OLEJNY KRAKOWSKIEGO ARTYSTY MALARZA ADAMA TROJANA
(WYMIARY Z RAMĄ 58X78) – MARTWA NATURA, OBRAZ W ZŁOTEJ RAMIE.
3. PRACA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”
ZESTAW NR 8 – ZESTAW MELOMANA
WYCENA DARCZYŃCÓW: 500 ZŁ

1. UDZIAŁ W KONCERCIE RELAKSACYJNYM (DLA JEDNEJ OSOBY) PRZY DŹWIĘKACH MIS, GONGÓW OAZ INNYCH INSTRUMENTÓW
2. PŁYTA CD Z AUTOGRAFEM MICHAŁA CZACHOWSKIEGO – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT MUZYCZNY „INDIALUCIA”
3. PŁYTA WILKI „26/26” Z AUTOGRAFEM ZESPOŁU, CZYLI PŁYTA THE BEST OF WILKI
4. ALBUM Z AUTOGRAFEM O.S.T.R. (PŁYTA „INSTRUKCJA OBSŁUGI ŚWIRÓW”)
5. KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM , O.S.T.R „BRZYDKI, ZŁY I SZCZERY”
PIERWSZA AUTOBIOGRAFIA LEGENDY POLSKIEGO RAPU
6. PRACA PODOPIECZNYCH ŚWIETLICY „BEZPIECZNA TWIERDZA”

Kochani, już tylko 2 dni do naszego Balu Charytatywnego? 

Publikacja: 20.02.2020r.

Przeżyj z nami karnawałowe ostatki, baw się, a przy tym pomagaj!? Jest jeszcze kilka wolnych miejsc! Kto pierwszy, ten lepszy! Piszcie w komentarzach❗
I zaglądajcie na naszego Facebooka, gdzie już dzisiaj opublikujemy przygotowane wspólnie z darczyńcami zestawy na naszą IV aukcję charytatywną? Widzimy się w sobotę w Dworku Pod Lipami w Giszowcu.?

IV Bal Charytatywny już za 4 dni!?

Publikacja: 18.02.2020r.

Za oknem można co prawda poczuć już wiosnę, ale sezon narciarski wciąż trwa, a zima jeszcze da o sobie znać.??⛸⛷?Nie zapomnijcie podczas balu wykupić losu (lub kilku?) w naszej loterii fantowej. Do wygrania między innymi ten wspaniały komplet (czapka + komin) oraz czapka w innej wersji kolorystycznej❤️?????? Wszystko handmade.? Takie cuda od Igi Nature?✨ Dziękujemy pani Anita Gertych za wsparcie! 

?6 dni do IV Balu Charytatywneg?

Publikacja: 16.02.2020r.

Tym razem coś specjalnego dla fanów sportu i siatkówki. Wyjątkowy strój z memoriału upamiętniającego polskiego siatkarza, olimpijczyka i reprezentanta Polski w latach 2001–2005, Arkadiusza Gołasia. Zarówno koszulka, jak i spodenki zostały sygnowane autografem oraz specjalną dedykacją dla naszego Darczyńcy od pana Ryszarda Bosaka – byłego trenera reprezentacji Polski siatkarzy, mistrza olimpijskiego, a także ówczesnego menedżera Arka Gołasia. Tę szczególną pamiątkę podarował naszej fundacji Kancelaria Adwokacka Adwokat Marcin Janik. Serdecznie dziękujemy!?
We wrześniu tego roku mija 15. rocznica tragicznej śmierci piłkarza. Z tej okazji, w imieniu pana Marcina Janika, pana Ryszarda Bosaka oraz naszej fundacji, gorąco zachęcamy do licytowania? – strój można zachować na pamiątkę, ale i praktycznie wykorzystać na boisku.

IV Bal Charytatywny już za tydzień⏰!?

Publikacja: 15.02.2020r.

IV Bal Charytatywny już za tydzień⏰!?
Aukcja charytatywna każdego roku jest ogromnym wsparciem dla naszej działalności i rozwoju „Bezpiecznej Twierdzy”. To wspaniałe, że licytujecie i w ten sposób pomagacie naszym podopiecznym, ale równie wspaniałe jest to, że od wielu dobrych ludzi otrzymujemy niesamowite i niezwykle atrakcyjne gadżety czy vouchery, które przynoszą Wam wiele radości.
W tym roku do naszych darczyńców dołączyła firma Tallink Silja International, która regularnie wspiera fundację WWF i program ochrony Bałtyku, a z myślą o Was i naszym balu przekazała nam ?voucher na rejs? trasą:
? Sztokholm-Ryga-Sztokholm (opcja z lotem do Sztokholmu, który można znaleźć już od 39 zł✈️)
lub
? Ryga-Sztokholm-Ryga
Rejs obejmuje 2 noclegi ze śniadaniami?☕ dla 4️⃣ osób(❗) w kabinie z oknem.
?️Termin – zgodnie z voucherem: z wyłączeniem wyjazdów w piątek, weekendu 20-21 maja i okresu od 22 czerwca do 8 sierpnia.
Kto ma ochotę spędzić fantastyczny weekend?? Może 15-16 sierpnia? 😉 Ręka w górę!?‍♀️?‍♂️Dziękujemy grupie Tallink Silja Line za ten gest, który z pewnością przyniesie wiele szczęścia naszym gościom oraz podopiecznym fundacji?

Do balu pozostało 9 dni!⏳????

Publikacja: 13.02.2020r.

Dzisiaj mamy dla Was coś kosmicznego?, za czym kryje się wspaniała historia. To zegar z
ESA – European Space Agency?. Rzecz szczególna i znacząca dla Pani Doktor Agaty Kołodziejczyk, która nam go podarowała. Pani Agata Maria Kolodziejczyk zakupiła zegar podczas swojej pierwszej wizyty w Europejskiej Stacji Kosmicznej i przyniósł jej szczęście, ponieważ cały czas trzymała go na biurku – do czasu, kiedy dostała pracę w Agencji?
Dzisiaj Pani Dr Agata Kołodziejczyk specjalizuje się w neurobiologii i astrobiologii, a do jej licznych sukcesów należy odkrycie wewnętrznej powieki u owadów.? Jako pierwsza Polka dostała się do Europejskiej Agencji Kosmicznej.? Szczególnie zasłużyła się dla kraju, współtworząc pierwszą analogową bazę kosmiczną, gdzie przeprowadza się symulacje misji pozaziemskich.??Dr Kołodziejczyk ma na swoim koncie kilka ważnych nagród. Otrzymała m.in. nominację do tytułu Superbohaterki „Wysokich Obcasów” 2017, nadawanego najbardziej wpływowym kobietom w Polsce.??‍??‍? Wzięła udział w XI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (2019), podczas którego była jednym z prelegentów panelu „Przemysł kosmiczny w Europie i w Polsce”, a ostatnio mogliśmy ją spotkać na Śląski Festiwal Nauki Katowice. ?? Imponujące, prawda? Zegar ma wartość nieocenioną, dlatego wszystkich pasjonatów zachęcamy do rozgrzewki przed naszą aukcją charytatywną? Zdecydowanie warto!✨ Bardzo dziękujemy Pani Agacie, która chce swoje szczęście przekazać dalej, komuś dobremu?
#balcharytatywny #bezpiecznatwierdza #pomagam #aukcja

Pozostało już tylko 10 dni do IV Balu Charytatywnego Fundacji i „Bezpiecznej Twierdzy”!⏳??

Publikacja: 12.02.2020r.

Pozostało już tylko 10 dni do IV Balu Charytatywnego Fundacji i „Bezpiecznej Twierdzy”!⏳??
Czy wiecie, że 22.02.2020 roku, czyli w dzień naszego Balu Charytatywnego minie dokładnie rok od wydania albumu „Instrukcja Obsługi Świrów” polskiego rapera O.S.T.R.?? W tę symboliczną rocznicę dokładnie ten album będziecie mogli wylicytować na naszej aukcji charytatywnej – oczywiście z autografem!✍️? Ale to nie wszystko! O.S.T.R. co roku kibicuje działaniom naszej Fundacji i dodatkowo przekazał na nasz Bal ?dwie płyty CD „MTV Unplugged: Autentycznie” oraz ?książkę „Brzydki, zły i szczery”, czyli pierwszą autobiografię jednego z największych polskich raperów? 

😉 Wszystko z autografem✍️ Dziękujemy Darczyńcy? I już teraz zachęcamy Was do licytacji, ale i udziału w loterii fantowej, ponieważ jedna z płyt „Unplugged” trafi do jednego ze szczęśliwców w naszej loterii.? Kto to będzie?? 

Kolejne dzieło sztuki na naszą aukcję charytatywną????

Publikacja: 10.02.2020r.

Tym razem grafika autorska wykonana techniką mieszaną. A autorką dzieła jest artystka z Krakowa Ewa Ginko – założycielka studia (nie tylko) graficznego Pina Dom Pomysłów 😉 Zachęcamy do zapoznania się z pracami pani Ewy, a tymczasem prezentujemy podarowaną fundacji „Wróżkę”. Jeżeli Was oczarowała, nie dajcie się prosić i licytujcie! 
Dziękujemy Pani Ewie Ginko za przekazanie jednej ze swoich prac na rzecz naszej działalności. 

Liderzy, kierownicy, managerowie i właściciele firm! Bądźcie czujni podczas licytacji!?? 

Publikacja: 09.02.2020r.

Mamy coś, co z pewnością Wam się przyda. Pracownia Arteterapii i Rozwoju Osobowości przekazała na naszą aukcję voucher na 6-godzinne(!) warsztaty rozwojowe z elementami arteterapii, dedykowany np. pracownikom (grupa licząca maks. 12 osób). Bon ma wartość 2800 zł!? A do vouchera gratis dokładamy naszą ciepłą rekomendację, ponieważ stale współpracujemy z prowadzącą warsztaty i możemy zagwarantować, że jest profesjonalistką!??

 Przygotowania do kampanii Kilometry Dobra już trwają!

Publikacja: 08.02.2020r.

W głównym sztabie trwa rozsyłanie materiałów promocyjnych do organizacji z różnych miast Polski, które od 1 marca do 1 czerwca zbierać będą pieniądze na realizację własnego celu. My już wyglądamy naszych puszek i winderów, które wkrótce będą widoczne nie tylko w Ligocie, ale i innych dzielnicach Katowic. Już za kilka dni poznacie szczegóły katowickich Kilometrów Dobra⏳❤️

Na naszej tegorocznej aukcji nie mogłoby zabraknąć zestawu wspaniałych pamiątek ze spotkania naszych dzieci z Arkadiuszem Milikiem.

Publikacja: 06.02.2020r.

Koszulka w barwach polskiej reprezentacji, karta z wizerunkiem oraz plakat – wszystko to ze specjalną dedykacją i autografem jednego z najbardziej obiecujących polskich piłkarzy, a przy tym człowieka o wielkim sercu? Dla kogo? Już wkrótce się okaże!? Z pewnością dla kogoś z równie wielkim sercem i podobną pasją?⚽️?