A tak miło, życzliwie i życzeniowo było dzisiaj w Twierdzy Seniora☺️

Publikacja: 19.12.2019r.

Ania wspólnie z naszymi seniorkami przygotowała wspaniałe popołudnie! ????Było mnóstwo wzruszeń podczas łamania się opłatkiem, był wyśmienity, wigilijny obiad oraz ciasta i ciasteczka – wszystko przyrządzone przez panie seniorki, było głośne i radosne kolędowanie z instrumentami, niespodziewanie odwiedził nas nawet Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów?? Przede wszystkim jednak było wiele wspaniałych, ciepłych i wspólnie spędzonych chwil, które na długo pozostaną nam w pamięci. A z Twierdzy Seniora zawsze wychodzi się z dużą dawką dobrej, pozytywnej energii ?✨

Przygotowanie świąteczne w Twierdzy Seniora!

Publikacja: 19.12.2019r.

Twierdza Seniora Fundacji Index do Przyszłości trwają przygotowania do dzisiejszego spotkania wigilijnego. 🙂 Panie jak zwykle stanęły na wysokości zadania!???????☕️

Wczoraj w Food&Ball nagrywaliśmy film, który będzie częścią świątecznej niespodzianki… ???

Publikacja: 18.12.2019r.

 A kto przed świętami wybierze się na seans do Kino Helios Katowice Galeria Libero, zobaczy naszych podopiecznych na dużym ekranie!?? Oni sami jeszcze tego nie wiedzą, dlatego 23 grudnia będą mieli podwójną radochę!??? Dziękujemy zespołowi Food&Ball, ArekMilik i Helios za świetny projekt. Przed kamerą było trochę stresu, ale i dużo radości, czyli czuliśmy się jak prawdziwi aktorzy?⭐ Efekt zobaczycie już wkrótce. ✨?

Breaking news!?⚽️

Publikacja: 16.12.2019r.

Pędzimy do Was z wspaniałą nowiną! 😀 Znacie to miejsce? 🙂 Pozdrawiamy z Food&Ball w galerii Libero Katowice, gdzie uzgadniamy świąteczną niespodziankę dla naszych podopiecznych!??? Dokładnie za tydzień, 23 grudnia, w tym właśnie miejscu, dzieci z Bezpiecznej Twierdzy spotkają się z Arek Milik, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. 😉 Wszystko dzięki właścicielom restauracji, którzy nie tylko zorganizowali nam spotkanie z jednym z najlepszych piłkarzy i strzelców, ale i zafundują naszym dzieciom pyszne burgery.?? Jak szaleć, to szaleć!? W przygotowaniach do tego szczególnego dnia bierze udział także Kino Helios Katowice Galeria Libero, które zaprosiło nas na seans przed tym pysznym i ekscytującym spotkaniem. 😉 Czy Wy też czujecie magię świąt?? Jesteście Wielcy! Dziękujemy za Wasz gest i wrażliwość?✨ Myślicie, że naszym dzieciom spodoba się niespodzianka? 

My już po kolejnym udanym przedświątecznym kiermaszu! 🙂

Publikacja: 14.12.2019r.

Wielkie przygotowania za nami i z pewnością był to test na współpracę zarówno w Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza”, jak i Twierdza Seniora Fundacji Index do Przyszłości. Doskonałym podsumowaniem tych listopadowo-grudniowych przygotowań okazały się więc warsztaty dobrej komunikacji w grupie, które w tym tygodniu, dla naszych seniorek, przeprowadziła psycholożka Ilona Opaszowska. Uczestniczki dyskutowały o „dogadywaniu się”, a w wolnym czasie, dla odmiany – po kulinarno-rękodzielniczym maratonie – gimnastykowały umysły przy grach rozwojowych.?????‍?

To już jutro! 😀

Publikacja: 12.12.2019r.

Pamiętacie o jutrzejszym kiermaszu na Osiedlu Franciszkańskim???? Zobaczcie raz jeszcze fotorelację z przygotowań? Panie z Twierdza Seniora Fundacji Index do Przyszłości i dzieci ze Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza” włożyły sporo serca w wykonanie pierniczków, bombek, zawieszek choinkowych i innych świątecznych ozdób. Wszystko to będziecie mogli kupić – dla siebie lub dla bliskich osób – już jutro, podczas Dnia Choinki na Osiedlu Franciszkańskim, w godz. 15.30-18.00. 🙂 Zapraszamy??

Mikołajkowa Wigilia w Bezpiecznej Twierdzy

Publikacja: 11.12.2019r.

W Bezpiecznej Twierdzy wczoraj odbyło się spotkanie mikołajkowo-świąteczne.?? W tym roku prezenty wręczali dzieciom darczyńcy, we własnej osobie, którym Mikołaj udostępnił napisane przez podopiecznych świetlicy listy z życzeniami.???️ Reakcje obdarowanych były bezcenne!?

Dzień Choinki na Osiedlu Franciszkańskim

Publikacja: 10.12.2019r.

„Piątek trzynastego” nie musi być taki straszny!?? Od godz. 15.30 będziemy dla Was na Osiedlu Franciszkańskim z naszym kiermaszem przedświątecznym. Dzieci z Świetlica Fundacji Index do Przyszłości „Bezpieczna Twierdza” i panie z Twierdzy Seniora przygotowały dla Was piękne, własnoręcznie robione bombki oraz zawieszki choinkowe, którymi możecie udekorować swoją choinkę, ale i podarować je w prezencie bliskiej osobie.? Na świąteczny stół natomiast proponujemy pyszne, wypiekane i dekorowane w Twierdzy pierniczki – większą paczkę weź dla siebie, mniejszą paczuszkę podaruj znajomym.?
Kupując na naszym kiermaszu, dokładasz cegiełkę do Twierdzy w Ligocie, która wspiera dzieci, młodzież i seniorów z naszej dzielnicy, a także ich rodziny.? Zapraszamy!?

II WIELKA ZBIÓRKA NA RZECZ SCHRONISK DLA ZWIERZĄT

Publikacja: 09.12.2019r.

Cała nasza Twierdza w Ligocie bierze udział w II WIELKIEJ ZBIÓRCE NA RZECZ SCHRONISK DLA ZWIERZĄT, która już po raz drugi organizowana jest w grudniu, bo to właśnie w zimie zwierzęta potrzebują nas najbardziej! Jeżeli macie w domu karmę dla psów lub/i kotów, którą chcecie się podzielić lub zwyczajnie chcecie pomóc, przynieście ją, proszę do Twierdzy, a my przekażemy ją w dobre ręce organizatorowi zbiórki, Tomasz „Maślak” Maśnica. Zbiórka trwa już tylko do końca tygodnia! Pomożecie? ???????

Mikołajkowe warsztaty w Bibliotece

Publikacja: 08.12.2019r

W Bezpiecznej Twierdzy spotkanie mikołajkowo-świąteczne dopiero we wtorek, ale przygotowania do świąt trwają. W tym tygodniu dzieciaki brały udział w literackim spotkaniu z Mikołajem? w ramach warsztatów w dziecięcej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach?? By dowiedzieć się co nieco o świętach i Mikołaju, każdy musiał przeczytać jedną stronę książki. Wspólnie udało się skończyć lekturę ?