Sprawozdanie OPP

W związku z przyznaniem naszej fundacji statusu organizacji pożytku publicznego, publikujemy sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2018:

Roczne sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego

Informacja dodatkowa

Rachunek zysków i strat

Bilans

Wprowadzenie do sprawozdania finansowego

Misja fundacji

Marzenia, talenty i zdolności

„Index do przyszłości” chce pomagać w spełnianiu marzeń, rozwijaniu talentów i zdolności. Nadawać kierunek i jak wiatr żaglówkę – delikatnie napędzać swoich podopiecznych do urzeczywistnienia marzeń, do odkrycia talentów, zdolności i pasji. Każdy z nas ma jakieś marzenia, tak samo jak każdy z nas ma jakieś talenty – czasami tylko jeszcze nieodkryte. Trzeba je tylko odnaleźć i pielęgnować, by z czasem te „małe rzeczy” mogły przekształcić się w sposób na życia czy pracę, fundament morale, życiową pasję.

Możliwości

Nie każdy ma warunki i możliwości, żeby samodzielnie przejść od planów i marzeń do ich realizacji. Czasami nawet najbardziej zdolni potrzebują szansy, tej czasem jednej możliwości, która dobrze wykorzystana zmieni całe ich życie. Czasem potrzebują pomocnej dłoni i kibica w tle. Kiedy mówimy „uda Ci się” to zaczynasz w to wierzyć jeszcze mocniej, a kiedy stale to razem powtarzamy, staje się to rzeczywistością. Nie ma przeszkód nie do pokonania jeśli czegoś się bardzo pragnie. Fundacja chce pokazywać i dawać młodym, zdolnym ludziom możliwości i drogi do osiągnięcia zamierzonego celu. Napędzać chęć do działania, walczenia o swoje marzenia i o swoją przyszłość, pokazywać możliwości, które oferuje nam świat.

Realizacja

To, co powoli wykluje się z marzeń i poznania możliwości oraz nabierze realnych kształtów w planach naszych podopiecznych, Fundacja chce pomagać zrealizować. Podpowiadać, obrazować i pomagać w osiąganiu tego, czego poszukują i pragną młodzi ludzie. Kiedy trzeba wspierać w edukacji, pomagać w integracji, budowaniu poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Pokazywać, że cel jest ważny, ale równie ważna jest droga do jego osiągnięcia, gdyż podążając nią także możemy wiele się nauczyć i wiele doświadczyć. Thomas Edison powiedział, że „naszą największą słabością jest poddawanie się, najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz”. Dlatego chcemy wspólnie uczyć się odwagi w podążaniu za marzeniami, a kiedy się da- spełniać je.

Kim jesteśmy? Poznajmy się bliżej!

Wojciech Więcek- Przewodniczący Rady Fundacji, założyciel Fundacji Index Do Przyszłości. Prezes zarządu Biura Podróży Index.

Moją największą pasją jest praca – budowanie i rozwijanie firmy odpowiedzialnej, przyjaznej, a także zaangażowanej społecznie.

Prywatnie- jestem szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci – Michała, Mai, Magdaleny i Michaliny.

Pragnę aby Fundacja była Naszym Wspólnym Dziełem – wszystkich osób, firm współpracujących, klientów oraz instytucji związanych z BP Index i z regionem.
Pragnę aby była powodem do dumy oraz dawała nam wszystkim satysfakcję z niesienia pomocy.

Katarzyna Więcek – Fundator, członek Rady Fundacji

Jestem certyfikowanym terapeutą TSR terapii krótkoterminowej (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach CTSR Warszawa), psychoterapeutą Gestalt w trakcie certyfikacji (ITG Kraków), dyplomowanym coachem (Wyższa Szkoła Bankowa Wrocław), trenerem biznesu (EQF 5 European Qualification Framework) oraz absolwentką Szkoły Profesjonalnego Trenera i Doradcy (certyfikat pracy na procesie).

Na co dzień zajmuję się psychoterapią i coachingiem . Oprócz tego prowadzę szkolenia i treningi rozwojowe w zakresie umiejętności miękkich. W pracy psychoterapeuty i coacha łączę wiedzę z doświadczeniem, pasję z przyjemnością, kreatywność z tradycją, nieustannie rozwijam się, a swoją pracę traktuję jako misję.
Moje Motto: „To co dobre na dziś – jutro może być już tylko wystarczające”.
Moje hobby to osiąganie celów, pasjonuje mnie motoryzacja, amatorsko jeżdżę na rajdy samochodowe. Najlepiej wypoczywam poszukując pierwszych oznak wiosny, lubię przesiadać się z roweru na rolki, zapach mokrej trawy, chleba i kawy ożywia mnie. Kiedy spaceruję czuję się zrelaksowana i spełniona.

Anna Skrzyńska – Prezes Zarządu Fundacji Index do Przyszłości.

Nazywam się Anna Skrzyńska i mam zaszczyt pełnić w Fundacji funkcję Prezesa Zarządu. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych i w działaniach w społecznościach lokalnych. Zapewne dlatego Fundatorzy powierzyli mi tak odpowiedzialne zadanie jakim jest kierowanie rozwojem i realizacja celów Fundacji. Z wykształcenia jestem socjologiem i menedżerem ochrony zdrowia, a zawodowo zajmuję się wspieraniem zarządzania w opiece zdrowotnej, ale także nauczaniem i turystyką.

Dziwne, prawda? Wszystko “z innej bajki”. Ale to jest właśnie to, co kocham robić, a już szczególną satysfakcję daje mi praca nauczyciela, pilota wycieczek i przewodnika. To dlatego, że ja bardzo lubię ludzi, lubię z nimi rozmawiać, z jednej strony słuchać ich historii, z drugiej – pokazywać im coś nowego, poszerzać horyzonty. Dlatego praca z ludźmi i dla ludzi, dająca możliwość dzielenia się swoją wiedzą i pobudzania ciekawości miejsc, zdarzeń, ludzi i świata – to moja pasja. Prywatnie zaś jestem szczęśliwą żoną mojego przyjaciela i matką postrzelonej 9-latki.

Agnieszka Skiba – członkini Zarządu Fundacji INDEX do Przyszłości

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_20171002_093334-1024x768.jpg

Wychodzę z założenia, że każdy ma coś, czym może podzielić się z innymi. W swojej pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym, np. chętnie dzielę się swoją energią, pozytywnym nastawieniem do życia i wiarą, że warto nie tylko budować zdrowe relacje międzyludzkie, ale również walczyć o utrzymanie ich, nawet gdy na wspólnej drodze pojawiają się deszcze i burze. To, co daje mi przede wszystkim poczucie szczęścia w życiu, to właśnie moje relacje z bliskimi mi osobami oraz czas spędzony z nimi, no i oczywiście twórczy ruch i taniec, dzięki któremu każda moja komórka w ciele wydaje okrzyk radości.

Z wykształcenia jestem socjologiem i psychologiem. Na co dzień zawodowo zajmuję się diagnozą i orzecznictwem, natomiast jeśli mam tylko taką możliwość, chętnie prowadzę warsztaty z umiejętności miękkich. Praca z grupą czy z indywidualnym klientem przynosi mi dużo satysfakcji i energii do dalszego rozwoju osobistego. Moja przygoda z organizacjami pozarządowymi rozpoczęła się w 2009 r. i od tamtej pory stała się „niekończącą się opowieścią”, i mam nadzieję, że tak już pozostanie. Jestem  przekonana bowiem, że sensowne pomaganie innym, w dłuższej perspektywie czasowej daje znacznie więcej, niż może się wydawać na pierwszy „rzut oka”.

Marek Roszak – członek Rady Fundacji

Nic nie ma takiej wartości jak człowiek!
W tym całym zabieganiu często nie widzimy tego, co nas tak naprawdę otacza. Na co dzień zajmuję się nauczaniem przyszłych pokoleń inżynierów, realizuje swe pasje i marzenia dotyczące poznawania świata – tego w skali mikro (metaloznawstwo) i  tego który dotyczy skuteczności naszych działań w skali makro i globalnej (zarządzanie).  Zawsze stawiam na Jakość!

Udział w działaniach Fundacji to dla mnie osobiście wielkie wyróżnienie i sposób na wyrażanie idei, którą zaszczepiłem w sobie na początku lat 90 XX wieku – zawsze warto pomagać!

Natalia Grabka – członkini Zarządu Fundacji INDEX do Przyszłości

Pomaganie drugiemu człowiekowi jest dla mnie czymś naturalnym, ale i tym, co daje mi nieocenioną satysfakcję. Właściwie to relacja obustronna: ja pomagam innym, a poprzez to, inni pomagają mnie. Współpracuję z organizacjami pozarządowymi (fundacjami i stowarzyszeniami) od 14 lat, a moim marzeniem było, by wspieranie i uszczęśliwianie innych stanowiło dużą część mojego codziennego życia. To jedna z moich pasji, bez których nie wyobrażam sobie własnego bycia w świecie.

Równolegle jestem doktorantką Kulturoznawstwa i redaktorką działu filmowego dwutygodnika kulturalnego „ArtPapier”. Samorealizacja i umożliwianie jej innym to moja recepta na szczęście. I uważam, że nie powinniśmy wstydzić się tego, że pomaganie nie jest bezinteresowne – w końcu jest niezbędne do życia, jak powietrze.

Zapraszamy do współpracy !